Přirozená péče o tělo: Kondiční chůze

Chůze spojuje přirozenost s jednoduchostí. Vymyslel ji Vesmír, a ten vždycky dobře ví, proč to vymyslel právě tak. Chůze nám nejen umožňuje se pohybovat, ale zároveň ideálně posiluje celé tělo, napomáhá trávení, masíruje tělesné orgány (společně s dýcháním), podporuje proudění krve i lymfy, udržuje nás v kondici… Stačí jí věnovat ve svém každodenním životě prostor a není potřeba nic moc dál vymýšlet.


ico-black-nNechci tu detailně rozebírat, co všechno se vlivem chůze v těle odehrává. Je toho spousta a bylo by to dlouhé čtení. Vystačím si s tím, co už jsem naznačil v úvodním odstavci — chodit je zdravé, a bez nadsázky pro naše tělo dokonalé. Vesmír je pole dokonalé inteligence, a kdo to už pochopil, vrací se „ke kořenům“ neboli postupně opouští věci, které navymýšlel člověk a nahrazuje to tím, co už dávno před člověkem navymýšlel Vesmír.

Tělo je dokonalý mechanismus

Život i celý svět jsou nastaveny tak, aby zde všechno dokonale fungovalo. Je to už tak vymyšleno, stačí to přijmout. Řídit se svými pocity — dělat, co nám dělá dobře a nedělat, co nám dobře nedělá. Jak jednoduché.

Tělo je dokonalé v tom, že je v něm vše promyšleno ve všech směrech (Vesmír jinak ani uvažovat neumí). Nic není jen tak, ve všem je skrytý vtip, funkce a vazby, které na první pohled nejsou patrné. Například každý tělesný orgán (plíce, srdce, žaludek, slinivka, střeva…) nejen plní svou primární roli, ale zároveň jde o centra konkrétních emocí. Játra = hněv, Ledviny = strach, Plíce = smutek, atd. Kolik emocí, tolik tělesných orgánů. A každá jejich dysfunkce je pro nás jasnou kontrolkou — živíš v sobě tuhle emoci, tak s tím přestaň.

Podobných tajemství je tělo plné. Ale o tom psát nechci, chtěl jsem jen naznačit, že i s chůzí to je podobně zajímavé a byl by omyl ji spojovat jen s tím, k čemu nám slouží primárně.

Nejdůležitější svaly? Zádové.

Za nejdůležitější svaly v těle se považují zádové. V nejvyšší míře zajišťují naši tělesnou pohodu. V prvé řadě proto, že se starají o naši páteř, jejíž stav se promítá do zbytku těla — ovlivňuje polohu a komfort tělesných orgánů, držení těla, proudění energie do hlavy a tedy pohodu psychickou a tak dále, je toho spousta.

Z hlediska zdravého (harmonického) proudění energie tělem (energetická výživa orgánů a všech buněk, vitalita, zdravé fungování) je dobré vědět, že podél páteře probíhá tzv. „meridián močového měchýře“. Energetická dráha (potrubí), která nejen že vyživuje močový měchýř jako takový, ale je zároveň jediná, pomocí níž se dají regulovat potrubí i všech orgánů ostatních. A tedy i jejich kondice.

Chodidla = reflexní plochy

Co se týče chůze a její prospěšnosti pro tělo, šel na to Vesmír ještě mazaněji. Na naše chodidla umístil tzv. reflexní plochy, což jsou body, na které když působíme tlakem, masírujeme své tělo a rozvádíme energii všude tam, kde nám to dělá dobře. Možná znáte reflexní masáže, ty pracují přímo s těmito body. Když si navykneme dostatečně chodit, dokážeme se masírovat sami.

Jednoduše řečeno — chůze je pro naše tělesné zdraví, pohodu i kondici stěžejní. Výborně se stará o naši kondici a pohodu tělesnou i psychickou, rozvádí tělem energii, krev i lymfu, rozvíjí naši vitalitu, masíruje orgány a posiluje svalstvo prakticky celého těla.

Chodit se musí umět aneb jak na to…

Tags

top