Koučing je cesta k výsledkům.
Systém, podle nehož budeš žít.

Naučí tě rozumět všem situacím, správně se v nich chovat a cítit se jistě.

o Tarotu

Koučing je škola krok-za-krokem, od A do Z.

ico-k

oučing vede k výsledkům proto, že jde o ucelený systém. Právě ona ucelenost vašeho reálného pohledu na život zajistí, že vaše vnímání sebe, života i každodenních situací nebude mít slabé místo. Nesetkáte se se situací, které nebudete rozumět. Ve které nebudete vědět, jak se správně zachovat. Které se budete bát, považovat ji za problém, mít pocit, že vám něco hrozí, že se něco kazí, že se nedaří.

Takové situace ani neexistují, nicméně jich spousta takovým dojmem působí. A to velice důvěryhodně, proto jim téměř jistě podlehne každý, kdo netuší, co se ve skutečnosti děje. Ve skutečnosti jde v každé zneklidňující situaci o něco jiného, než se zdá. Skutečný důvod, proč přišla a oč v ní skutečně jde, je laikovi skrytý. Život generuje “dokonalé iluze”, jejichž dokonalost spočívá v tom, že jsou zcela uvěřitelné. Logické, pochopitelné, zdůvodnitelné. Mají všechny atributy pravdy, a přesto jsou to klamy. Laik tedy v neklidu vždy řeší něco úplně jiného než má, a zcela mu uniká to, co je naopak podstatné. Ocitá se nevědomky mimo hru, mimo realitu.

Koučing učí vidět právě to skryté. Odnaučuje se nechat klamat zdáním. Pak se dokážete i úplně jinak cítit, uvažovat i jednat. Naráz se vše mění. Kde byl dřív strach, je radost z vlastní síly, ze svých schopností. Co dříve ubližovalo, vás naráz posiluje a přibližuje k vašim cílům. Co jsme dřív naivně a emotivně řešili, neřešíme. A to důležité, co nám naopak unikalo, teď správně zpracujeme.

Koučing učí vnímat život jako jednoduchý systém

Odnaučíte-li se nechat klamat zdáním prožívaných situací, dokážete vnímat život úplně jednoduše. Pochopíte totiž, že v nekonečnu situací se jen opakují stále tytéž principy. Koučing tedy vede k naprosto jednoduchému vnímání, díky němuž se cítíte jistě a bezpečně. Víte, jak poznat, zda se jedná o situaci typu A, B nebo C i jak na každý typ správně zareagovat. Tím získáváte životní jistotu.

Vnímáte jednoduše, a zároveň komplexně. Chápete vzájemné souvislosti, víte, proč přišla právě taková situace i co se stane, když se zachováte tak, jak máte. Naučíte se chápat, jak přesně funguje proces, kdy si vytyčíte cíl a život (Vesmír) vás k němu krok za krokem vede. Odnaučíte se plánovat a vymýšlet, protože zjistíte, že to vůbec nemáte dělat. Namísto toho se naučíte žít z okamžiku na okamžik, vždy jen správně zareagujete na to, co vám přijde samo do cesty. Budete totiž vědět, že jdete-li na to správně, vše potřebné si vás samo najde, stejně jako k vám sám nakonec přijde i samotný výsledek.

Žít na základě vlastní přitažlivosti znamená naplno využívat svůj potenciál. Své vrozené schopnosti, které nám byly skryté. My všichni dokážeme dokonale prožívat svůj život, jen o tom nevíme. Neumíme pracovat se schopnostmi, které odjakživa máme, protože jsme je dosud neobjevili. Jsou stejně skryté jako principy v situacích, které nás klamou. Sami o sobě si myslíme něco jiného, než čím skutečně jsme. Stejně jako si o prožívaných situacích myslíme něco jiného, než o čem skutečně jsou. Nepoznáme pomoc, považujeme ji za katastrofu nebo minimálně za problém. Pak ani pomoc nepřijmeme a namísto toho zareagujeme nesmyslně, přestože nám naše reakce přijde logická a samozřejmá.

Koučing je úplně jednoduchý

Koučing je učení o umění žít jednoduše a efektivně. Tak, aby nás život bavil a zároveň přinášel přesně takové výsledky, jaké si přejeme. Žijeme v souladu s celým Vesmírem, s každým a se vším, namísto dřívějšího usilování, snažení, plánování a bojování. Vše se tudíž odehrává samovolně, automaticky vše spěje ke chtěnému výsledku. A my s tímto dokonalým systémem dokážeme žít v souladu.

Struktura koučingu je následující:

Řečeno úplně jednoduše, koučing je systém skládající se z jednoduché teorie, dvou technik (které budete neustále používat) a trochy společné praxe, abyste si dokázali to, co se učíte, spojovat s prožívanými situacemi.

 

KAM DÁL?

< O realitě

top