Přitažlivost je síla,
která vytváří tvůj život.

Každý prožitek sis do života sám přitáhl.

o přitažlivosti

Funguješ jako magnet na prožitky

ico-na přitažlivosti celý život stojí i padá. Přitažlivost každého člověka jej celý tvoří, protože vše, co denně prožívá, co mu funguje i nefunguje, jak se kde cítí, čeho má nadbytek i nedostatek, to vše je otázkou jeho přitažlivosti — děje se to úplně automaticky. Přitažlivost člověka je největší životní hodnotou, protože právě ona je jediným zdrojem všeho, co život obsahuje i co mu chybí. Proto má smysl právě o ni pečovat a rozvíjet ji. Aby přitažlivost fungovala správně, musí splňovat dvě důležité podmínky:

  • přitahovat jen to, co si přeješ
  • být neměnná (trvalá, nezávislá)

Kompromis je zdrojem prázdnoty.
Kompromisy děláme, když si nevěříme. Jenže každý kompromis, který uděláme, do našeho života přinese nespokojenost. Každému, kdo kompromisy dělá, spokojenost chybí. Namísto toho cítí, že jeho životu něco chybí. Naplnění, pohoda, láska, radost, štěstí. Právě tyto chybějící komodity totiž nepřitahuje.

Přitažlivost tvoří náš život automaticky. Mnozí ale nežijeme podle svých představ, neplníme si své sny, nefunguje nám vše tak, jak si přejeme. Podceňujeme se, nevěříme si, cítíme se nejistě, závislí na ostatních, na zaměstnání, přistupujeme na kompromisy, omezujeme se, a díky tomu všemu nejsme spokojení. Ani nemůžeme být, protože nikdo, kdo nežije naplno podle svých představ, spokojený být nedokáže. Nemáme ale odvahu žít jinak. Necítíme se na to, jsme plní obav, představ, na čem všem náš život závisí, co vše musíme dělat a co udělat naopak nemůžeme. Všechny naše obavy, pocity závislosti, neschopnost se spoléhat sami na sebe, nedůvěra v to, že dokážu žít tak, jak si přeji, mít partnera, se kterým bude vše fungovat, to i mnohé další je součástí naší přitažlivosti. Nosíme to v sobě a proto to přitahujeme, proto se to do našeho života stále vrací, proto to prožíváme znovu a znovu. Neumíme myslet jen na to, co si přejeme. Naše přitažlivost tak nesplňuje první podmínku.

Druhá podmínka správné přitažlivosti je její stálost. Život mnohých vypadá tak, že když se daří, je nám hej. Ale toto hej vydrží jen do okamžiku, než se „něco pokazí“. Pak jde naše nálada rychle dolů a s ní padá i náš život. Mnohým to přijde normální, ale není tomu tak. Jen jsme ovlivnitelní. Řečí přitažlivosti to znamená, že je naše přitažlivost proměnlivá. Nedokážeme ji udržet konstantní tak, abychom stále přitahovali jen to, co si přejeme, bez ohledu na okolní svět. Opět za tím stojí pocit závislosti. Začne-li se zdát, že to, na čem se závislí cítíme, se mění nebo od nás odchází (klienti, partner, zdroj peněz…), naše přitažlivost se rázem změní v nepřitažlivost. Což se následně i projeví v našem životě: něco se pokazí, přestane to fungovat.

Přitažlivost je jedinou veličinou určující kvalitu života, proto se zaměřuji právě na ni, na její rozvoj. Učím a vedu tak, abyste si vypěstovali tu správnou: aby váš život nejen odpovídal vašim představám, bavil vás a naplňoval, ale aby byla jeho kvalita trvalá, stálá, cítili jste se jistě, bezpečně, spokojeně, nezávisle.

Přitažlivost řídí celý Vesmír.
Říká se tomu zákon akce a reakce. Projevuje se úplně ve všem, co sami prožíváme i co okolo sebe vidíme se odehrávat. Vše, co nám přijde nahodilé, o čem si myslíme, že se stalo náhodou, bylo ve skutečnosti jen reakcí na podnět vyslaný odtamtud, kam přišel i výsledek.

Zbývá pochopit, kde se naše vyzařování generuje. Je to naše podvědomí. Představit si je můžeš jako zásobník, ve kterém máš uložena všechna svá přesvědčení. Všechny dojmy, které sis o sobě i o světě udělal. Tvůj život pak přesně odpovídá tvým představám o něm. Všechny události, které prožíváš, přesně naplňují tvá podvědomá očekávání. Každému jeho život funguje přesně tak, jak očekává. Životní realita je subjektivní, protože si ji každý vytváříme sám. Náš život se automaticky přizpůsobuje našim představám.

Chceš-li něco ve svém životě změnit nebo dokázat, existuje jediná cesta — změnit svou přitažlivost. Svůj systém přesvědčení o sobě a o světě.

KAM DÁL?

< Co možná nevíš | O úspěchu >

top