Budeš nejspíš překvapený,
co důležitého o životě nevíš.

Mnohé se pak možná změní.

o životě

Svůj život si tvoříš úplně sám

ico-skutečnost je taková, že si každý detail svého života tvoříme každý sám. Tím, že o tom většina z nás neví, tvoříme svůj život nevědomě, což však na principu jeho tvorby ani na tom, že to je celé náš vlastní produkt, nic nemění. Jsi režisérem svého života, který vymýšlí, o čem bude, co všechno bude obsahovat i jaké co bude. Jak se co vyvine a také jak co dopadne. Úplně vše, co se tvého života týká, si určuješ sám svým myšlením, vše se děje zcela nezávisle na okolí.

Jsi to jediné, co má na tvůj život vliv.
Mnozí žijeme iluzí, že náš život závisí na spoustě vnějších faktorů. A také věříme na náhody. Život se nám zdá nevyzpytatelný, cítíme se nejistí a závislí. To vše je ale klam, dohady způsobené tím, že životu nerozumíme, je pro nás záhadou.

Každý máme vrozenou schopnost si svůj život svobodně a neomezeně řídit. A také to od narození všichni bez přestání děláme. Jen to děláme nevědomě — nejsme si svých schopností vědomi ani netušíme, jak ve skutečnosti náš život vzniká. Považujeme se za něco, čím nejsme a máme tudíž i dojem, že fungujeme úplně jinak, než jak doopravdy fungujeme. Něco se nám pak automaticky daří, s něčím jiným naopak neúspěšně bojujeme, něco si odepíráme, stavíme to nad své možnosti. Prožíváme stále tytéž úspěchy i neúspěchy a naše nálady jsou z velké části závislé na okolním dění, protože si tuto závislost připouštíme. Podobně je to s prožívanými situacemi a jejich vývojem.

Každý si o životě něco myslíme. Každý na něj máme svůj názor, který považujeme za skutečnost. Něco nám automaticky funguje, s něčím jiným zase pořád bojujeme, cítíme, že to nefunguje, jak má. Ani jedno — ať už své úspěchy či neúspěchy, fungující životní oblasti ani ty nefungující, nedokážeme jasně vysvětlit. Nevíme pořádně proč. Proč jsme nikdy nebojovali s penězi, zato nám stále pořádně nefungují vztahy. Proč se někdy cítíme nervózní, proč se něčeho bojíme, proč se v některých situacích cítíme nejistí, zranitelní, ohrožení, závislí. Život a jeho fungování — to úplně nejdůležitější — je pro nás velká neznámá.

Život je úplně jednoduchý.
Je ale potřeba poznat jeho pravidla. Pak se jej naučíš vnímat principiálně namísto dosavadní rozmanitosti, díky níž ti připadá nevyzpytatelný, neuchopitelný a plný záhad.

Jestliže nám něco automaticky funguje, po příčině nepátráme — není důvod. Ale tam, kde nás něco trápí, bychom na ni rádi přišli, abychom svou achillovu patu vyléčili. Určitě potěší, že to jde. Každý to dokážeme, protože život je jednoduchý a funguje podle přesných pravidel. Stačí se konečně dozvědět, jak to s ním doopravdy je. Zbavíme se všech nejistot, důvodů se něčeho obávat. Nahradíme své naivní dojmy o sobě, životě a jeho fungování představami reálnými. Odhalíme velice jednoduchá pravidla, podle nichž se vše vyvíjí a vzniká. Pochopíme, co udává trend vývoje všemu, co se života týká a naučíme se tento trend vědomě určovat.

Život se stane zábavou, protože už mu budeme rozumět. Zbavíme se starostí, budeme přesně vědět, co dělat, když něco chceme. I co nedělat.
Začneme žít vědomě.

KAM DÁL?

O přitažlivosti >

top