Čistím své tělo: očista střev kefírem a lněnou moukou

Jako jednoduchá a příjemná varianta očisty střev slouží kombinace kefíru s lněnou moukou (rozemletým lněným semínkem). Tuto verzi zvládne skutečně každý a jde takto čistit střeva na pravidelné bázi a tím o ně kontinuálně pečovat.


ico-black-oO očistě střev už byla řeč v tomto článku, kde jsme si představili osvědčenou “klasiku” v podobě “šanky” neboli oficiálním názvem — shankaprakshallan. Ta spočívá v pití mírně slané vody ve větším množství, a právě to může někoho odrazovat (i když na tom nic není a aspoň jednou za rok by se měla tahle očista provést.

Dnes tu mám jednu ještě příjemnější alternativu, která je i nesmírně jednoduchá. Potřebujete pouze dvě suroviny:

  • kefír
  • lněná mouka

Kefír

Kefír přispívá k lepšímu trávení tím, že obsahuje bakterie, probiotika, proteiny, esenciální aminokyseliny, vitaminy a minerály, které naše tělo potřebuje. Napomáhá vyrovnávat střevní mikroflóru, ničit patogeny i některé parazity a tak dokáže přirozeně bojovat proti usazeninám, které na stěnách tlustého střeva zůstávají.

Lněná semínka

Lněná semínka posilují imunitu a podporují trávení. Obsahují cenné omega-3 nenasycené mastné kyseliny, vlákninu, vápník, hořčík, draslík, železo, zinek a řadu dalších cenných látek. Lněnou mouku koupíte v prodejnách zdravé výživy, online třeba zde.

Jak na to?

Úplně jednoduše tak, že do sklenky kefíru vsypeme 2-3 lžičky lněné mouky. Použijete-li namísto mouky lněná semínka, musí být pomletá (jdou takto už koupit, kromě zdravých výživ je prodávají i některé drogerie) nebo rozmixovaná mixérem, jinak projdou tělem nedotčená.

Použijete-li místo mouky lněná semínka, je dobré je večer namočit a až ráno rozmixovat do nápoje. Takto si připravujte dávku na každý den, ne do zásoby, zkazila by se.

Dávkování

Jelikož dělá kefír tělu i zažívání dobře, není potřeba se nijak omezovat a jde pít uvedený nápoj klidně i denně, případně se řiďte vlastní chutí (nemá smysl se do toho nutit víc, než je příjemné, nic se nemá přehánět).

Očistná kúra

Chcete-li radši přesný návod na jednorázovou třítýdenní očistu, zde je:

  • 1. týden: denně vypít 100 ml kefíru s 1 lžící lněné mouky
  • 2. týden: denně vypít 100 ml kefíru s 2 lžícemi lněné mouky
  • 3. týden: denně vypít 150 ml kefíru s 3 lžícemi lněné mouky

A to je celé. Jednoduše = nejlíp, staré vesmírné pravidlo.

INTUITIVNÍ NAVIGACE

Ideální článek pro mě

Ideální výklad pro mě

PŘIJDE TI TO ZDE UŽITEČNÉ?

Kup si předplatné

Předplatné je dobrovolné, aby rozvíjelo naši štědrost.


Chceš dát věci do pohybu a vyladit si život?

Přihlas se do „Školy seberozvoje“

 Kup si „Tarot pro osobní rozvoj“ 

Najdi i ty zábavu a naplnění v rozvoji kvality svého života.

 

Tags

top