Čistím své tělo: očista střev kefírem a lněnou moukou

Jako jednoduchá a příjemná varianta očisty střev slouží kombinace kefíru s lněnou moukou (rozemletým lněným semínkem). Tuto verzi zvládne skutečně každý a jde takto čistit střeva na pravidelné bázi a tím o ně kontinuálně pečovat.


ico-black-oO očistě střev už byla řeč v tomto článku, kde jsme si představili osvědčenou „klasiku“ v podobě „šanky“ neboli oficiálním názvem — shankaprakshallan. Ta spočívá v pití mírně slané vody ve větším množství, a právě to může někoho odrazovat (i když na tom nic není a aspoň jednou za rok by se měla tahle očista provést.

Dnes tu mám jednu ještě příjemnější alternativu, která je i nesmírně jednoduchá. Potřebujete pouze dvě suroviny:

  • kefír
  • lněná mouka

Kefír

Kefír přispívá k lepšímu trávení tím, že obsahuje bakterie, probiotika, proteiny, esenciální aminokyseliny, vitaminy a minerály, které naše tělo potřebuje. Napomáhá vyrovnávat střevní mikroflóru, ničit patogeny i některé parazity a tak dokáže přirozeně bojovat proti usazeninám, které na stěnách tlustého střeva zůstávají.

Lněná semínka

Lněná semínka posilují imunitu a podporují trávení. Obsahují cenné omega-3 nenasycené mastné kyseliny, vlákninu, vápník, hořčík, draslík, železo, zinek a řadu dalších cenných látek. Lněnou mouku koupíte v prodejnách zdravé výživy, online třeba zde.

Jak na to?

Úplně jednoduše tak, že do sklenky kefíru vsypeme 2-3 lžičky lněné mouky. Použijete-li namísto mouky lněná semínka, musí být pomletá (jdou takto už koupit, kromě zdravých výživ je prodávají i některé drogerie) nebo rozmixovaná mixérem, jinak projdou tělem nedotčená.

Použijete-li místo mouky lněná semínka, je dobré je večer namočit a až ráno rozmixovat do nápoje. Takto si připravujte dávku na každý den, ne do zásoby, zkazila by se.

Dávkování

Jelikož dělá kefír tělu i zažívání dobře, není potřeba se nijak omezovat a jde pít uvedený nápoj klidně i denně, případně se řiďte vlastní chutí (nemá smysl se do toho nutit víc, než je příjemné, nic se nemá přehánět).

Očistná kúra

Chcete-li radši přesný návod na jednorázovou třítýdenní očistu, zde je:

  • 1. týden: denně vypít 100 ml kefíru s 1 lžící lněné mouky
  • 2. týden: denně vypít 100 ml kefíru s 2 lžícemi lněné mouky
  • 3. týden: denně vypít 150 ml kefíru s 3 lžícemi lněné mouky

A to je celé. Jednoduše = nejlíp, staré vesmírné pravidlo.

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top