Co jsou výlety s koučem

Výlety s koučem jsou aktivní formou seberozvoje. Spojují jej s výletem do přírody, případně dalšími zážitkovými aktivitami. Je to skloubení potřebného s pohybem, čerstvým vzduchem a vůbec prostředím, které nás nabíjí, na rozdíl od učeben, kanceláří, domů a bytů. Smyslem je užít si den, dva i víc, a zároveň se ve svém seberozvoji někam posunout.


ico-black-pPříroda nabíjí, uvolňuje, uklidňuje, otevírá srdce a mysl. A pohyb stejně tak. Spolu tedy tvoří ideální podmínky pro práci, učení, konverzaci, diskuse, meditace… Ideální podmínky mají vliv na vysokou efektivitu i dobrou náladu, s jakou fungujeme — bavíme se a jde to samo. Smyslem výletů tedy je vytvořit co nejpříjemnější atmosféru, otevřít se zážitkům i sobě navzájem a užít si co nejlépe společně strávený čas. Vyměnit čtyři stěny za mnohem zajímavější a dobrodružnější platformu.

Jednodenní, dvoudenní, a klidně i víc

Udělat si z obyčejného dne neobyčejný. Život je o zážitcích a je na nás, jak ke svým dnům přistupujeme. Je snadné sklouznout do režimu, kdy fungujeme mechanicky podle navyklého programu. Pojem „všední den“ pak zcela přesně vystihuje, zač stojí. Ale nic nemusí být všední. Stačí k tomu přistoupit jinak — aktivně a s chutí. Chtít víc.

Jak se domluvíme, takové to budeme mít. Můžeme si jen tak vyšlápnout do příměstského lesa nebo vyrazit dál vlakem, navštívit hrad, zámek, rozhlednu, přírodní koupaliště, vinný sklípek nebo jiné zajímavé místo či město. V přírodě si můžeme něco dobrého uvařit na kapesním vařiči, zacvičit energetická cvičení, natáhnout mezi stromy hamaky a zameditovat, pocvičit práci s vizemi nebo si jen tak odpočnout.

Outdoorová kuchařka. V přírodě pobývám často, rád, a mám v krvi kreativitu. Baví mě zkoušet dělat věci jinak, kromě jiného třeba vařit. Na kapesním vařiči (nebo i bez něj) připravuji zajímavé dobroty. Máte-li chuť, koukněte a třeba si rovnou i vyberte, co byste rádi na našem výletu zkusili.

Můžeme si jednoduše vyrobit stoličky z klacků a provazu a posedět, naučit se rozdělat oheň nožem a křesadlem, zapálit jiskrami březovou kůru nebo smolné dřívko. Můžeme nasbírat byliny a uvařit z nich čaj, udělat si špenát z kopřiv nebo pampelišek, nasbírat medvědí česnek a dát si jej třeba s bagetou, upéct v ešusu dort, vyudit lososa, uvařit ovocné knedlíky a další spoustu věcí, které hned tak někde nevidíte a neděláte.

Nocleh pod širákem, v kempu, penzionu…

Jedním z kouzel vícedenních akcí jsou večery. Mohou proběhnout v přírodě, kde můžeme romanticky posedět okolo ohně, opéct si na něm špekáčky nebo i uvařit, ale stejně tak jde přespat v kempu, penzionu… a využít možností, které nabízejí.

Co s sebou?

Jako v dětství na táborvhodné boty + batůžek a v něm všechno, co se hodí mít. Počasí se může fofrem změnit, takže s tím počítat. I něco do deště (pončo, pláštěnka), v čem dokážeme v pohodě fungovat a užívat si výlet, přestože prší. Pití, svačinku, papírové ubrousky nebo kapesníky. Ešus, lžíci, hrnek.

Jedeme-li přes noc, tak ještě čelovku a vlastní spaní (spíme-li venku). Spacák s karimatkou anebo hamakou a celtou proti dešti.

Na všem se v klidu domluvíme

Jde nám o to, ať nám je fajn. Takže se v klidu na všem předem domluvíme tak, ať nám vše vyhovuje. Chybí-li vám nějaká výbava, něco vymyslíme, mám dost náhradních věcí v záloze. Těším se!

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď
top