Bohatý jsem tak, jak se cítím

ico-black-bBohatství je stav podvědomí. Znamená to, že jsem bohatý přesně tak, jak se cítím. Je to tak úplně se vším, i mé zdraví se odvíjí od toho, jak se zdravý cítím, jak o svém zdraví automaticky uvažuji, jak se na ně dívám, co očekávám.

Desítka Disků o tom píše hned nahoře v podnadpisu — vědomí bohatství. Čímž chce říct — bohatství budu do svého života přitahovat, jen když budu jako bohatý uvažovat jako o naprosté samozřejmosti. Což se ovšem nestane, když si budu sugerovat „Jsem bohatý, jsem bohatý, jsem bohatý…“ Sugesce, mantry, afirmace (vše je jedno a totéž) ke změně cítění nevedou. To kde kdo zkouší z nevědomosti, jak věci fungují.

Ono by bylo velice laciné, kdyby člověk zbohatnul (nebo dosáhl čehokoli jiného) tím, že si něco omílá. Takto to v životě nikdy fungovat nebude, protože život je vše, jen ne laciný. Proto funguje opačně — vede k hodnotnému a odvážnému přístupu.

Smyslem života i všech životních změn je pochopit ten život. Tím totiž zároveň poznáme, čím jsme my sami, jaké jsou naše skryté schopnosti. K tomu pochopení nás život vede, a vede nás tam právě přes naše dysfunkce — někomu nefunguje zdraví, někomu finance, jinému vztahy, seberealizace, sebedůvěra apod. To vše jsou jen důvody, aby člověk začal hledat cestu, jak to uzdravit. Jak to změnit do stavu, kdy to funguje parádně.

Za bohatstvím se nehoní. Dokud za bohatstvím jdeme, dokud žijeme proto, abychom vydělávali, dokud řešíme své finance, pořád jsme nepochopili (je to jako běhání po doktorech). Ukazujeme tím, že zdroje bohatství vidíme někde okolo, nikoli v sobě. Teprve až to bude opačně, staneme se bohatými — až budeme vidět bohatství v nás. Pak bude trvalé, neomezené, a nikdy nás neopustí, protože to pak už ani nejde.

Vše má společné řešení — změna logiky. Cokoli vyřeším změnou svého uvažování, protože vše nefungující je tu proto, aby člověka naučilo vnímat správně. Tím řešením ovšem není něco konkrétního opravit, ale naučit se vnímat úplně jinak všechno. Že na to jdeme třeba přes to bohatství, na tom faktu nic nemění, nám se to uzdraví jedině, když svou logiku vyměníme komplet za úplně jinou.

Je dobré se zeptat — „Proč?“

Protože jedině pak nám bude vše do sebe zapadat.“ Reálná logika je úplně jiná, než ta člověčí. Tudíž cokoli z té nové logiky vstřebáte, nebude to zapadat do zbytku. A právě na té nekompatibilitě to celé bude padat — neuzdraví se nic.

Vezmeme-li si jako příklad třeba to bohatství, zdaleka nestačí vědět — jsem bohatý. Potřebuji vědět — Proč? Jak to? Kde se to bohatství bere? Jak ke mně chodí? Odkud? Za jakých podmínek? Co potřebuji vyzařovat? Jak se to dělá? Jak se mám dívat sám na sebe? Co mám dělat, aby to bohatství chodilo? Co dělat nemám? Jak se dívat sám na sebe? Jak vlastně funguji? Jak se mám dívat na každodenní situace? Co mi přinášejí? Jak na ně reagovat? Co v nich vidět? Co z nich čerpat? Co kdy dělat? Co nedělat?…

Tohle vše a kupa dalších jsou otázky, které vyžadují jasné odpovědi. Jasné chápání, jak celý Vesmír vlastně funguje, jak to tu je zařízeno. Pak dokážete na libovolnou z otázek ohledně sebe, Vesmíru, života, situací, vztahů i všech životních oblastí úplně jasně odpovědět, protože máte jasno — víte.

A právě ono vědění je onen všelék. S věděním jste zdraví, bohatí, šťastní, spokojení, přitažliví, klidní, nic vám nechybí, ničeho se nebojíte, cítíte se bezpečně a s chutí žijete to své, po svém, bez kompromisů, takže se cítíte naplnění a dopředu vás vede touha jít dál, obohacovat sebe, druhé, sdílet kvalitu a hodnoty.

Bohatství je tedy výsledkem vědění. I zdraví je výsledkem vědění. I skvělé vztahy jsou výsledkem vědění. I láska je výsledkem vědění. Naplnění je výsledkem vědění. Pocit bezpečí je výsledkem vědění. Svoboda je výsledkem vědění. Schopnost žít po svém je výsledkem vědění. Hojnost ve všech životních oblastech je výsledkem vědění.

Řeknu-li to jinak — potřebujete začít cítit, že Vesmír jste vy sami. Cítit to tak samozřejmě, jako že pět a pět je deset.

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top