Co jsou skutečné hodnoty a proč

ico-black-sStav zralosti by se dal také vyjádřit jako stav správné přitažlivosti. Takové, kdy život funguje sám, protože v něm vše samovolně proudí (nikde se nic nebrzdí).

Takový má život i být, jsme jím vedeni do stavu, kdy nám víc a víc životních komponent funguje samovolně, aniž bychom si s nimi potřebovali dělat jakékoli starosti.

Starosti jsou tedy produktem nesprávného uvažování. Díváme se na věci tak, že vidíme problémy, které neexistují. Anebo řešíme něco, co řešit vůbec nemáme, a právě tím to brzdíme. Život nemůž eplynout, protože se do jeho chodu aktivně zapojujeme, a to ním neslouží. Nám jen naše halva naivně tvrdí, že to je nutné, ale ono to je vše jinak.

Vše prospěšné a potřebné = hodnotné. Láska, radost, zdraví, finance, partnerství, seberealizace… To vše jsou hodnoty, které do života patří, jelikož bez nich je prázdný.

Zároveň ty hodnoty musejí fungovat — naplňovat, přinášet mi radost. A to jde jedině, když mi vše, co ve svém životě mám, naprosto vyhovuje. Žádné kompromisy, ale to skutečné mé, se mnou souznějící. Musím dělat, k čemu jsem se narodil a nač mám vrozené dispozice (talenty). Musím žít tak, jak mi vyhovuje, bydlet tam, kde mi to ideálně sedí, žít s lidmi, s nimiž duševně souzníme, pracovat s klienty, s nimiž si přirozeně rozumíme…

Všechny skutečné hodnoty jsou duchovní. Jsou to součásti naší osobnosti, našeho charakteru = způsob našeho uvažování. Skutečné jsou t yhodnoty ze dvou důvodů: 1. Protože o ně nemůžeme přijít. 2. Protože díky nim přitahujeme vše dobré, krásné, prospěšné, a tak dokážeme žít po svém, aniž bychom se o cokoli museli snažit nebo se jakkoli omezovali.

Souznění = žádné kompromisy. Jen tak dokážu žít spokojeně, jinak je život proměnlivý, ovládaný okolnostmi, ne mnou. Způsob, jakým si takový bezkompromisní život zařídím, je přirozené vnímání. Vše hodnotné a bezkompromisní se pak pro mě stane samozřejmostí.

Motorem života je důvěra. Ne snažení, vymýšlení ani hledání. Ale naprostá důvěra v sebe a životní zákony. Pak vše funguje, jak má a já skutečně žiji.

Tím se dostáváme k pojmu „skutečné hodnoty“. Jejich definice by mohla znít — Skutečné hodnoty jsou ZDROJE všeho hodnotného. Zajišťují, že mi vše funguje a vypadá přesně tak, jak mi naprosto vyhovuje. Těmi skutečnými hodnotami jsou jednotlivé složky mé přitažlivosti.

Správná přitažlivost = zralost. A složkami zralosti jsou Štěstí, Sebevědomí, Spokojenost, Bezstarostnost, Klid, Samostatnost, Soběstačnost, Spolehlivost, Jedinečnost, Zdraví, Bohatství, Láska, Svoboda, Pokora, Vděčnost a Celistvost.

Toto má být cílem každého člověka, protože když to v sobě vypěstuje, bude jeho život jedna báseň. A přesně takový má i být, protože Vesmír = Uni-verse = Jedna báseň.

Je to krásně vymyšleno, protože vše, co v životě člověk má a jaké to má, záleží jen a pouze na tom, jaký je on člověk. Nemá tedy smysl se o cokoli snažit, kamkoli hnát, cokoli řešit, ale pouze zrát. A vše, co potřebujeme, bude do našeho života samo chodit.

Jedině to, co funguje a chodí samo, je to správné. Jednou z vlastností správných výsledků totiž je, že musí přijít samy. Ne naším úsilím a snažením, ale na základě naší přitažlivosti.

Nezralý na to musí naopak — on se musí snažit. Snaží se o práci, o zákazníky, o finance, o všechno. A to je nejen neefektivní, ale také to generuje kompromisy, komplikace, nechtěné výsledky nebo aspoň výsledky, které nejsou tak úplně ono a tudíž přinášejí další starosti, komplikace, úsilí, snažení i rozčarování…

Je dobré se zeptat — „Proč to tak dělá? Proč se snaží, vymýšlí a usiluje?“ A odpověď zní — „Protože nedůvěřuje, že může všechno fungovat samo.“ A právě to je nezralost — názory, které člověka nutí vidět problémy, obávat se a snažit.

Život není žádný kompromis, on tak jen může vypadat. nezralý člověk je ke kompromisům odsouzen. Sám sebou, protože se nerozhodl dozrát. Vše v životě je volba, nic nemusíme, pouze můžeme.

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď
top