Co jsou skutečné hodnoty a proč

ico-black-sStav zralosti by se dal také vyjádřit jako stav správné přitažlivosti. Takové, kdy život funguje sám, protože v něm vše samovolně proudí (nikde se nic nebrzdí).

Takový má život i být, jsme jím vedeni do stavu, kdy nám víc a víc životních komponent funguje samovolně, aniž bychom si s nimi potřebovali dělat jakékoli starosti.

Starosti jsou tedy produktem nesprávného uvažování. Díváme se na věci tak, že vidíme problémy, které neexistují. Anebo řešíme něco, co řešit vůbec nemáme, a právě tím to brzdíme. Život nemůž eplynout, protože se do jeho chodu aktivně zapojujeme, a to ním neslouží. Nám jen naše halva naivně tvrdí, že to je nutné, ale ono to je vše jinak.

Vše prospěšné a potřebné = hodnotné. Láska, radost, zdraví, finance, partnerství, seberealizace… To vše jsou hodnoty, které do života patří, jelikož bez nich je prázdný.

Zároveň ty hodnoty musejí fungovat — naplňovat, přinášet mi radost. A to jde jedině, když mi vše, co ve svém životě mám, naprosto vyhovuje. Žádné kompromisy, ale to skutečné mé, se mnou souznějící. Musím dělat, k čemu jsem se narodil a nač mám vrozené dispozice (talenty). Musím žít tak, jak mi vyhovuje, bydlet tam, kde mi to ideálně sedí, žít s lidmi, s nimiž duševně souzníme, pracovat s klienty, s nimiž si přirozeně rozumíme…

Všechny skutečné hodnoty jsou duchovní. Jsou to součásti naší osobnosti, našeho charakteru = způsob našeho uvažování. Skutečné jsou t yhodnoty ze dvou důvodů: 1. Protože o ně nemůžeme přijít. 2. Protože díky nim přitahujeme vše dobré, krásné, prospěšné, a tak dokážeme žít po svém, aniž bychom se o cokoli museli snažit nebo se jakkoli omezovali.

Souznění = žádné kompromisy. Jen tak dokážu žít spokojeně, jinak je život proměnlivý, ovládaný okolnostmi, ne mnou. Způsob, jakým si takový bezkompromisní život zařídím, je přirozené vnímání. Vše hodnotné a bezkompromisní se pak pro mě stane samozřejmostí.

Motorem života je důvěra. Ne snažení, vymýšlení ani hledání. Ale naprostá důvěra v sebe a životní zákony. Pak vše funguje, jak má a já skutečně žiji.

Tím se dostáváme k pojmu „skutečné hodnoty“. Jejich definice by mohla znít — Skutečné hodnoty jsou ZDROJE všeho hodnotného. Zajišťují, že mi vše funguje a vypadá přesně tak, jak mi naprosto vyhovuje. Těmi skutečnými hodnotami jsou jednotlivé složky mé přitažlivosti.

Správná přitažlivost = zralost. A složkami zralosti jsou Štěstí, Sebevědomí, Spokojenost, Bezstarostnost, Klid, Samostatnost, Soběstačnost, Spolehlivost, Jedinečnost, Zdraví, Bohatství, Láska, Svoboda, Pokora, Vděčnost a Celistvost.

Toto má být cílem každého člověka, protože když to v sobě vypěstuje, bude jeho život jedna báseň. A přesně takový má i být, protože Vesmír = Uni-verse = Jedna báseň.

Je to krásně vymyšleno, protože vše, co v životě člověk má a jaké to má, záleží jen a pouze na tom, jaký je on člověk. Nemá tedy smysl se o cokoli snažit, kamkoli hnát, cokoli řešit, ale pouze zrát. A vše, co potřebujeme, bude do našeho života samo chodit.

Jedině to, co funguje a chodí samo, je to správné. Jednou z vlastností správných výsledků totiž je, že musí přijít samy. Ne naším úsilím a snažením, ale na základě naší přitažlivosti.

Nezralý na to musí naopak — on se musí snažit. Snaží se o práci, o zákazníky, o finance, o všechno. A to je nejen neefektivní, ale také to generuje kompromisy, komplikace, nechtěné výsledky nebo aspoň výsledky, které nejsou tak úplně ono a tudíž přinášejí další starosti, komplikace, úsilí, snažení i rozčarování…

Je dobré se zeptat — „Proč to tak dělá? Proč se snaží, vymýšlí a usiluje?“ A odpověď zní — „Protože nedůvěřuje, že může všechno fungovat samo.” A právě to je nezralost — názory, které člověka nutí vidět problémy, obávat se a snažit.

Život není žádný kompromis, on tak jen může vypadat. nezralý člověk je ke kompromisům odsouzen. Sám sebou, protože se nerozhodl dozrát. Vše v životě je volba, nic nemusíme, pouze můžeme.

INTUITIVNÍ NAVIGACE

Ideální článek pro mě

Ideální výklad pro mě

 Ideální karta pro teď

PŘIJDE TI TO ZDE UŽITEČNÉ?

Kup si předplatné

Předplatné je dobrovolné, aby rozvíjelo naši štědrost.


Chceš dát věci do pohybu a vyladit si život?

Přihlas se do „Školy seberozvoje“

 Kup si „Tarot pro osobní rozvoj“ 

Najdi i ty zábavu a naplnění v rozvoji kvality svého života.

 

top