Dávání a přijímání (7 karet)

Dávání a přijímání je karetní výklad zkoumající partnerský vztah, ale klidně může být použitý na jakýkoli jiný vztah mezi dvěma lidmi (pracovní, kamarádský…). Zkoumá vztah především z pohledu toho, co si partneři navzájem dokážou předávat, jací vůči sobě jsou i nejsou. Kvalitu každého vztahu určuje, co vše dokážou lidé společně sdílet. Karetní výklad Dávání a přijímání ukazuje, co do vztahu oba partneři vnášejí i co do něj vnášet neumějí, co tomu druhému nedávají. Poslední karta navíc ukáže, co dotazovaný od svého partnera dostávat potřebuje.

Dávání a přijímání

  • Typické otázky

    Jak vypadá můj vztah s XY.

  • Doporučení

    Tento výklad je nejlepší, když je dělaný v přítomnosti obou partnerů — když svůj vztah zkoumají společně. Dá jim to nejvíc, protože se o všem, co karty odhalí, spolu dokážou otevřeně pobavit. A o tom vztah i je — umět spolu otevřeně komunikovat.

  • Specialita tohoto výkladu

    Tento výklad by si měli udělat oba partneři. Každý ze svého úhlu pohledu, za sebe. A poté ty dva výklady měli porovnat a probrat spolu, co se ukázalo. Nemáte-li partnera po ruce, zkuste i tak udělat tento výklad nejprve z pohledu svého a poté i z pohledu partnerova. Získáte možnost vidět váš vztah jeh očima.

1. Toto jsem já.

(charakteristika tazatele)

2. Toto je ten druhý.

(charakteristika druhé strany)

3. Toto druhému dávám.

(takový v tom vztahu jsem)

4. Toto druhému nedávám.

(takový v tom vztahu nejsem)

5. Toto od druhého dostávám.

(toto mi vztah přináší; takový ten druhý je)

6. Toto od druhého nedostávám.

(toto mi vztah nepřináší; takový ten druhý není)

7. Toto se potřebuji naučit dávat.

(toto ode mě vztah potřebuje, toto mě učí)


(výklad můžeš odeslat emailem)

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top