Jak zvládnout každou situaci

ico-black-pPro dnešní povídání jsem intuitivně vytáhl Dvojku Holí, tak si tedy povíme něco o ní. Na kartě jsou pouze dvě věty, obě naprosto stěžejní. Popisují princip, jak zvládnout KAŽDOU situaci.

Dvojka Holí právě kvůli umění zvládat situace v Tarotu je. Jako obvykle jde o princip jednoduchý, ale kdo jej nezná, kdo jej nemá nacvičený, zachová se milionem způsobů, jen ne tím jediným správným. A tudíž situaci jen zkomplikuje, namísto by ji zvládnul. Vygeneruje něco jiného, než by si přál, něco, co nepovede ke chtěnému výsledku.

Nenechat se vyprovokovat

Oním tajemstvím je umění zachovat klid, nenechat se ovlivnit vlastním vnitřním tlakem a chaosem, který ve mně výzva neboli „zneklidňující situace“ vyvolá. Kdo polkne a zachová klid, kdo své probuzené emoce nechá v sobě bouřit, aniž by je vypustil ven, kdo dokáže uvažovat a jednat, aniž by byl svými emocemi ovlivněn — tedy v klidu a bez potřeby útočit, bojovat, předvádět se, přetvařovat, smutnit, stěžovat si, utíkat nebo se někam hnát — kdo dokáže zcela v klidu otevřeně komunikovat, chovat se a jednat — ten vždy vítězí.

Správného výsledku dosáhneme jedině klidným chováním

Ten vždy dosáhne správného výsledku. Tomu nikdy ani nic nehrozí. Funguje to jako kouzlo — okamžitě. Taky je to vesmírný zákon. S čím jste doposud bojovali, čeho jste se obávali, dokážete takto nato šup zvládnout. Kdo s vámi dřív bojoval, kdo vás vinil, vyčítal, odsuzoval, s tím přestane. Změní se, protože jste se změnili vy. Změnili jste svůj pohled na něj a jemu nezbývá nic jiného. Už jej nepovažujete za protivníka, ale spojence.

Stejně tak situaci, která vás dřív trápila nebo provokovala, naráz prožíváte jinak, s chutí a vědomím vlastní síly a bezpečí. Sebevědomě. A právě o to jde. Život je o tom se cítit dobře v libovolné situaci, právě to je štěstí. Stačí znát pár „kouzel“ a mít pořádek v tom, jak život funguje.

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top