Král Disků

ico-black-kKrál Disků doplňuje Krílovnu. Zatímco ona je symbolem ženské neboli pasivní složky hmotné zralosti, Král symbolizuje její mužskou, neboli aktivní složku. Je v tom opět vtip. Aby bylo něco vyvážené (tedy aby to správně fungovalo), je potřeba tomu srovnat aktivní i pasivní (neboli mužskou a ženskou, yin a yang) složku.

Výsledkem je potom harmonie, podmínka správného fungování. I každý člověk má v sobě povahové složky mužské a ženské, a vyzrálí lidé je mají srovnané. Také například jídlo, aby správně plnilo svou funkci, tedy že je chutné a zároveň i zasytí, potřebuje mít srovnané obě složky, tedy dávat tělu energii (mužská část) i výživu, chuť, vzhled, vůni (ženská část).

Hojnost, je, když…

Element Země představuje v Tarotu hmotnou stránku života — majetek, finance, tělo… Aby hojnost do života proudila, musíme v této oblasti uzrát, tedy splňovat, co učí zralé figury zelené barvy — Královna s Králem Disků.

U Královny jsme psali, že její zralost spočívá v umění pasivity — ve schopnosti nechávat událostem volný průběh, neřešit je. Postupně se tendencí řešit zbavovala tím, že čistila své podvědomí, aby v ní narůstal klid a důvěra v životní síly. To je jedna z nutných podmínek hojnosti — dokud to nedokážeme, děláme si zbytečné starosti, komplikujeme si život a nedokážeme toho nechat. Nepouštíme k sobě to,co bychom potřebovali.

Plné nasazení

Král Disků doplňuje královninu schopnost věci neřešit o aktivní přístup, čehož výsledkem je — ničím nerušená seberealizace. Královnin klid zajistí, že se může Král oddávat svým talentům a poslání bezstarostně. A tedy efektivně a úspěšně. nebude si už komplikovat život starostmi, honěním, snažením ani pochybnostmi. Dokáže se soustředit na to, co chce dělat, nebudou jej vyrušovat jeho vlastní (zbytečné) úvahy.

Je tedy dobré si uvědomit, že aby nám hmotná stránka života fungovala, potřebujeme se nejen najít, ale dozrát i vnitřně. Že najít své talenty a rozvíjet je nestačí, je ještě potřeba dozrát do stavu, kdy je dokážeme uplatňovat bezstarostně. Až pak se otevřeme příležitostem a vše, co je se seberealizací spojené — nabídky i finance — budou volně proudit. Až pak hmotná složka našeho žití bude správně fungovat.

Dávat do toho vše

Sám Král Disků o tom na kartě říká — je čas nabídnout všechny své schopnosti a síly. Stojí před tebou velké úkoly, které vyžadují plné nasazení. Čímž chce mimo jiné vyjádřit, že teď už není prostor na to něco řešit a tím marnit čas, teď už je potřeba se soustředit na svou činnost a úkoly.

Zároveň tím Král Disků naznačuje, že „jsme nedozrávali jen tak“, ale naše dozrání bylo načasováno s příležitostmi, které se nám teď otevřou. Připomíná tím, že nic se neděje jen tak, bez důvodu. Že život má svůj pevný řád a vše do sebe perfektně zapadá. Je to vymyšleno, není tedy důvod se čehokoli obávat, jen je potřeba se nechat životem vést a nebojovat s ničím, co nám do něj chodí.

Spolupráce s Vesmírem

Stejně jako u Královny, připomenu i zde, že úplně vše v životě se odehrává formou spolupráce s Vesmírem. On i já jsme v tom nepostradatelní. Život mě zásobuje vším potřebným, ale jsem to já, kdo to musí zužitkovávat. On sám mě nikam nedokope, vyžaduje mou aktivní účast.

Motorem života je ochota dozrávat. Buď si takto svůj život nastavíme, a pak nás naplňuje, baví, přináší vše dobré a dokážeme žít, jak nám vyhovuje, anebo ne. každý se zasekneme na své nezralosti a nehýbeme se dál, protože se neměníme, ale bojujeme. Což je nekonečný kolotoč.

Je tudíž potřeba si uvědomovat, že nás život rozhodně netrápí, že vše, co k nám chodí, ať to na nás působí jakýmkoli dojmem, je v pořádku a chce to jen být zpracováno. Nevyhýbat se tomu, neutíkat od toho, nevymýšlet si vlastní život, ale žít ten svůj, který je dokonale vymyšlený a vše v něm do sebe zapadá, navíc to souzní s námi a našimi touhami a potřebami. Život nás vede přesně tam, kde nám bude dobře, my tomu jen často vzdorujeme, ke své vlastní škodě.

Chuť a energie

Král Disků zmiňuje i další pro život důležitý fakt — život nás zásobuje nejen příležitostmi a vším potřebným, k čemuž patří i naše energie. Stačí důvěřovat svým pocitům, namísto snah je přebíjet. Když se cítíme unavení, je to signál si jít odpočinout. Necítíme se tak pro nic za nic, ale Vesmír nám dává jasné znamení — dej si oraz, lehni si, odreaguj se.

My jsme zvyklí si v takových chvílích říkat — zatnu zuby, to dám. Vypadá to jako že nejsme žádné máčky, ale ve skutečnosti vzdorujeme přirozenému fungování i přírodním silám, které s námi skrz naše pocity komunikují.

Stejně tak když přijde čas činů, Vesmír nás naplní energií a chutí se svým úkolům věnovat. Není proto důvod si dělat starosti, stačí poslouchat signály a řídit se tím, co cítíme. pak bude do sebe vše krásně zapadat a my se cítit dobře.

O vše je dokonale staráno

Ke hmotné zralosti tedy patří i jasné cítění, že se není čeho bát, že vše v životě probíhá bezpečně a promyšleně. Vesmír se o nás stará celý život, na pozadí všeho dění, které se může z našeho pohledu zdát chaotické a nebezpečné, je ve skutečnosti dokonalý plán.

Kdo tohle neví, často s životem bojuje a tím si z něj jen sám dělá drama. Život se pak zdá těžký, žijeme plní chmurných myšlenek a černých vyhlídek. Nic takového se ale nikdy neděje, stačí přijímat věci, jaké jsou, vnímat to jako školu, která nás sama vede a učí přesně to, co se nám bude hodit.

Klid je nutnou komponentou úspěšného žití. A právě proto se Vesmír o vše sám stará, abychom ten klid skutečně mohli cítit. Abychom mohli žít bez starostí o cokoli, co ke spokojenému a zdravému žití potřebujeme. Vesmírný full-servis je tedy životní nutnost, proto tu je a s tímto pocitem naprosté pohody a bezpečí bychom měli žít.

Život nikoho nevede jinam než tam, kde mu bude dobře. Vždy to je tedy jen o tom, zda se člověk vést nechá, anebo vzdoruje a bojuje. Pak nezrajeme, neměníme se, nevyvíjíme, a výsledek je ten, že se náš život nemá jak změnit. Nejdřív vždy musíme uzrát my, aby se naší nové zralosti život mohl přizpůsobit.

O nic jiného tedy nikdy nejde, než že nám život říká — teď tě něco naučím, protože to, jak jsi v tuto chvíli nastaven, ti dál jít nedovolí. Život nás tedy nikdy nebrzdí, vždy nás brzdí naše aktuální nastavení. To ono nám nedovolí žít, co si přejeme. Dokud si to ale neuvědomujeme, naivně se snažíme žít něco, pro co nejsme připraveni a proto nám to nebude fungovat. Toužíme po něčem, a zároveň k tomu odmítáme vnitřně dozrát.

Král + Královna Disků = ztělesněný úspěch. Jejich schopnosti jsou výsledkem vnitřního zrání v duchu principů všech ostatních karet Tarotu. Král = dozrání po stránce talentové a seberealizační, a Královna = dozrání po stránce vnitřní, tedy bezstarostná mysl, bez podvědomých bloků.

I touhy zrají

Čeká se vždy jen na nás, na naši ochotu jít na věc správně — nejdřív zrát, pak to žít. Často se během našeho zrání změní naše hodnoty, a s tím i naše tužby. Uvědomíme si, že řada jich vlastně vůbec nebyly touhy, ale fantazie generované nespokojeností nebo nezralostí. A tak si i uvědomíme, jak moudré bylo zrát, aby se v nás i tyto představy správně nastavily.

K umění žít tak, jak toužíme, tedy patří i schopnost mít zralé touhy. Tedy takové, které nám skutečně přinesou štěstí a naplnění neboli to, co od svých tužeb podvědomě čekáme. Až pak — se zralými touhami — přijde i čas si je začít plnit.

<Předchozí

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top