nástroje pro rozvoj přitažlivosti

Nástroje pro rozvoj přitažlivosti

Připomeňme si, že Vesmír se skládá z energie a informací. Nástroje pro rozvoj přitažlivosti pracují s těmi informacemi, které dávají všemu v našem životě kvalitu — určují, jaké to je. Přímo ovlivňují podvědomí a tím mění jeho obsah a tím naše pocity, vyzařování, přitažlivost. Existují sice techniky, ke kterým nástroje vůbec nepotřebujete, nicméně pro dosahování kvalitních výsledků považuji pomocné nástroje za nezbytný základ úspěchu. Nejen, že se celý proces vypěstování změn mnohonásobně urychlí, ale průběh cesty ke splnění záměru je s nimi mnohem příjemnější, snadnější i zábavnější. A nejen to.


ico-black-aAbychom ve svém životě dosáhli změny, musíme postupovat důsledně a trpělivě. Změnu je potřeba vypěstovat, nechtít rychle výsledek. To je základní princip Vesmíru, na vše jít jednoduše, bez úsilí, pravidelně. Vše ostatní je snaha hasit požár, průšvih nebo vnitřní prázdnotu. Myslet si, že něčeho dosáhnete nebo aspoň věci urychlíte, když intenzívně zamakáte, je omyl. O tom to vůbec není.

Pěstování je opakem úsilí. Postupujete v klidu, děláte málo, zato pravidelně. Jedině tím dosáhnete výsledku. Vaše neúspěchy mají dvě příčiny:

 • nevíte, co máte dělat, nepoznáte, co je vlastně správné
 • nejdete na to důsledně

Pak se motáte v bludném kruhu. Rok, dva, deset… Máte pocit, že je to pořád dokola, zoufáte si nebo hledáte příčiny svého trápení někde okolo, utápíte se v závislostech. Skutečnost je ale pro všechny případy stejná — jdete na to špatně, neměníte se. A když, tak velice pomalu, neefektivně, každý krůček vás stojí spoustu sil a nehezkých prožitků.

Nástroje pro změnu přitažlivosti vám s oběma úskalími pomohou. Povedou vás, budou vás udržovat ve správném směru. Nenechají vás sejít z cesty, zastavit se a nevědět, jak dál, udělat špatné rozhodnutí, nevyužít příležitost, vrátit se tam, kde už jste byli.

Zdrojem všech myšlenek není hlava

Připomenu, jak život funguje — vrací nám naše vlastní očekávání. Naše představy, naše myšlenky. Je proto dobré vědět, kde myšlenky vznikají, protože zde se často mýlíme. Je chyba si myslet, že se všechny naše myšlenky rodí v hlavě. Funguje to jinak.

Fungujeme podle předloh

Většina našich myšlenek vychází z podvědomí. Kdysi v hlavě vznikly, aby se do podvědomí uložily jako předloha, jako naše přesvědčení. Od té chvíle kdykoli přijde situace obdobná té, o které už máme nějakou předlohu uloženou, okamžitě vystřelí z podvědomí série představ, které v nás probudí odpovídající pocity. Teprve pak se do procesu zapojí hlava — začne vzniklou situaci (scénu, kterou podvědomí vykreslilo) řešit. Scéna, která nás vyvedla z klidu, nikdy neodpovídá skutečnosti, je to náš vlastní příběh, naše interpretace toho, co si myslíme, že se děje.

Z výše napsaného vyplývá, že naše hlava slouží k tomu, aby vytvářela v podvědomí předlohy. Nikoli abychom ji používali v každodenních situacích — v těch má být v klidu. Pochopením role „hlavy“ v našem životě se dostáváme k otázce, jak fungují a k čemu jsou dobré nástroje pro rozvoj naší přitažlivosti: obsahují správné předlohy, které si jejich používáním připomínáme a tím je do svého podvědomí ukládáme.

Systematicky = pokaždé + správně

Pěstování změny v podvědomí funguje v praxi tak, že kdykoli vás něco rozruší, sáhnete po vhodném nástroji a přečtete si na něm radu/odpověď. Slovo „kdykoli“ znamená pokaždé. To je ono tajemství úspěchu. To je onen podstatný rozdíl mezi tím si o něčem jen číst nebo něco zkoušet řešit na vlastní pěst.

Pravda má vždy hloubku. Jinak řečeno — každá správná předloha jde číst pořád dokola, a vždy vám dá něco nového. Něco jiného čtete poprvé a podesáté. V tom, co čtete, vidíte postupně víc a víc. Proto se nástroje pro rozvoj podvědomí dají používat donekonečna, mají trvalou hodnotu.

Dokud jen čtete, vaše podvědomí se nijak nemění. V hlavě toho máte brzy tolik, že byste to mohli přednášet na univerzitě, ale nic z toho vám v praxi nefunguje. Pokud se rozhodnete „jít na to konečně prakticky“, zjistíte velice rychle, že ve většině situací vlastně nevíte, jak se zachovat. Vždy vás napadne hned několik reakcí, ale která z nich je správná, netušíte.

Nestřílet do tmy

Dokud si nejste 100% jistí, že je vaše reakce v nějaké situaci správná, nikdy nebudete vědět, co si počít. Ani zda to, jak jste se zachovali, k něčemu vede. Bude vám chybět životní jistota. Vaše chování je střelba naslepo do tmy. Nejspíš nic netrefíte. Potřebujete někoho, kdo vám zaručeně správně poradí. Naštěstí to není potřeba řešt tím, že s vámi bude někdo neustále chodit. Vesmír je uzpůsoben tak, abyste si správnou odpověď mohli zjistit sami. Vybavil vás intuicí.

Intuice je schopnost člověka komunikovat s Vesmírem. Čerpat z něj jeho moudrost, jeho vědění. V našem případě správné odpovědi či rady. Zbývá nástroj, který nám tuto komunikaci zprostředkuje. Kdo signály z Vesmíru dokáže převádět do nám srozumitelné podoby.

Tarot = vesmírný mobil

Nástroje pro práci s podvědomím fungují jako mobilní telefon, kterým voláte přímo do Vesmíru. A stejně jako ten mobil byste se měli naučit takové nástroje rutinně používat, chcete-li se skutečně změnit nebo si něco splnit. Tak, jako zavoláte tomu, s kým potřebujete mluvit, sáhnete si úplně samozřejmě pro radu, kdykoli potřebujete poradit nebo podržet.

Za základní nástroj považuji Tarot pro osobní rozvoj. Hned vysvětlím proč: je na něm vše. Je to ucelený systém, který obsahuje odpověď na libovolnou prožívanou situaci, na libovolné pocity, které se ve vás odehrávají. V každé situaci vám umí říct, jak správně zareagovat, co si uvědomit, jaký postoj zaujmout. A právě to je nutné systematicky dělat, myslíte-li to se svou životní změnou vážně. Takto vypadá cesta k cíli.

Není to jen Tarot

Ostatní nástroje mají také svůj důležitý význam, vůbec je nepodceňujte. Každý má své kouzlo. Nabídnou jiný úhel pohledu, stručně vydefinují to podstatné, rychle vás usměrní nebo nakopnou, navodí správný pocit… To vše jsou velice cenné pomůcky, ladí vaše pocity, zbavují smutku, strachu, všeho nepříjemného, dodávají odvahu, pocit bezpečí, jistoty, probouzejí sebevědomí, vědomí vlastní síly a schopností.

tituly karet

Je to i o změně, prevenci proti stereotypu. Vyplatí se používat víc než jen jeden, vydrží vás to bavit. Je to jako s jídlem, přestože máte rádi svíčkovou, nejde jíst pořád, jinak se přejí a nebiude te ji moct ani vidět. Chyba není na straně svíčkové, ale že jí bylo moc.

Karty

Pro rozvoj podvědomí vyrábím karty. Začalo to Tarotem, na kterém jsem si potvrdil, že to je pro mě ideální forma. Je to stručné a praktické — jde se rovnou k věci a vejde se to do kapsy. Karty můžete nosit všude s sebou a právě o to jde. Karty jsou šikovné i proto, že jdou snadno používat také ve své online podobě. Nemáte-li u sebe karty, máte většinou mobil, tablet nebo sedíte u počítače. Jste tedy vždy připraveni, a právě to je nutnost.

Na úplný závěr ještě připomenu, že na vaši vnitřní změnu zareaguje život automaticky. Takže skutečně stačí pracovat v klidu a systematicky jen na sobě. O nic víc se nemusíte starat, nikam se hnát ani se ničeho bát. Není to krásné?

 

SHRNUTÍ

Shrnutí

 • Vše je potřeba vypěstovat. Pomalu, jednoduše, ale trpělivě a systematicky.
 • K uskutečnění změny je nutné se naučit správně reagovat v každé situaci.
 • To tě naučí nástroje, které dokážou interaktivně komunikovat.
 • Dávají správné odpovědi a rady, a tím udržují na správné cestě.
 • Zároveň tě tím mění, učíš se tak sám uvažovat.
 • Jakmile se v tvém podvědomí změna uloží, život se sám změní.
 • Přizpůsobí se tvému novému vyzařování = zareaguje na něj.
 • Proto ke splnění čehokoli stačí pracovat sám se sebou, není potřeba nic víc řešit.
 • Rozvoj přitažlivosti je praktická zábava.
INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top