Není třeba bojovat ani se bát — to je realita

ico-black-aAeon představuje v Tarotu toho, kdo už nevěří na náhody, nespravedlnost, komplikace, s ničím/nikým nebojuje, nic nepovažuje za problém… A to z jednoho prostého důvodu — NAUČIL SE ROZUMĚT ŽIVOTU A JEHO ZÁKONŮM.

Naučíte-li se to také, budete se na svět dívat stejně jako on — úplně jinak než doposud. Zatím totiž vidíte jen to, co je na povrchu. Jak věci navenek vypadají, nikoli jaké skutečně jsou. A mezi tím je obrovský rozdíl, což má obrovský dopad na to, jak se chováte.

Iluze je rozdíl mezi skutečností a tím, jak na nás působí

Prožívané situace vyhodnocujete úplně jinak, než jaké jsou. Úplně vám uniká, o co v nich jde. Nechápete důvod, proč přišly a tudíž ani netušíte, co vám přinášejí a jak na ně zareagovat.

Je to jako by k vám chodil stále tentýž člověk, jen pokaždé jinak oblečený. A vy vnímáte jen to oblečení, tudíž máte pocit, že k vám pokaždé přijde někdo jiný.

Vnímáme nepodstatné a uniká nám to důležité

Zároveň si podle toho oblečení děláte názor na to, kdo k vám přišel. Jednou se vám líbí, jindy nelíbí, jednou se s ním cítíte dobře, jindy se jej bojíte, jednou si rozumíte, jindy bojujete…

Přesně tak funguje život. Když jej skutečně poznáte, budete už vědět, že se nikdy neděje nic špatného. Nikdy nic nehrozí, nikdo s vámi nesoupeří, nikde neleží žádné překážky, nic nemusíte, nic vám nebrání žít, jak chcete…

Omezovat se = podmiňovat

Ve skutečnosti není nic potřeba ničím podmiňovat, stačí začít žít v souladu se svými představami a život se sám bude starat, abyste tak žít mohli, aby vám vše fungovalo. Jenže…

…abyste to mohli začít dělat, musí s tím, jak žijete, být v souladu vaše podvědomí neboli — uvažování. Není možné žít v rozporu se svým uvažováním, protože právě ono klade překážky a drží vás zkrátka ve vašem každodenním žití.

Žiji přesně tak, nač se cítím

Nejde žít jako bohatý a uvažovat jako chudák, nejde žít spokojeně a vnitřně s něčím bojovat, nejde žít v pohodě a přitom se něčeho obávat, nejde žít svobodně a přitom se cítit závisle, nejde žít bezstarostně a přitom kalkulovat a počítat peníze…

Není náhoda, že se Aeon nachází na konci Velkých Arkán. Velká Arkána (Velká Tajemství) jsou vývojovou posloupností, kterou projde každý, kdo se pro svůj rozvoj rozhodne. Kdo se odhodlá žít spokojeně bez sebeubližování a sebeomezování.

Bláznem je na začátku — tím, kdo touží po svobodě a bezstarostnosti, ale je ještě naivní, nezkušený, neví (jak život funguje). To mu ale nebrání se na svou cestu vydat — stačí, že touží život poznat. Chápe, že právě v tom spočívá hloubka a tudíž i kvalita žití, že to je hlavním smyslem života. Udělá to tedy z lásky k sobě, a ta jej vede dál a dál.

Život nás sám vede

Blázen brzy zjistí, že ačkoli se vydal neznámo kam, aniž by věděl kam jít, potkává na své cestě ty, kdo mu otevírají další a další dveře. Zjišťuje, že jeho cesta jej sama vede.

I to je nesmírně důležité chápat — život nás vede. Nežijeme tu osamoceni, život nám poskytuje nepřetržitou podporu v souladu s našimi záměry. Vše, pro co se rozhodneme, je automaticky podporováno a naplňováno = jsme k tomu vedeni, chodí nám do cesty vše potřebné, krok za krokem.

Zároveň je potřeba chápat, že ačkoli vedeni jsme, k naplnění naší cesty to nestačí. Musíme spolupracovat — musíme vědět, jak správně reagovat, abychom nabídnutých situací využívali. Nemusíme sami vůbec nic vymýšlet, pouze správně reagovat.

Zneklidňující situace je pro mnohé konečná. Dál se nedostanou, protože se polekají. A polekají se proto, že vůbec nechápou, co se děje ani proč. Polekaný se vždy zachová špatně. Tudíž situaci nezvládne, a ona přijde znovu, jenže on se zachová zase stejně. A zase, a zase. Nakonec se vzdá, protože podlehne zdání, že prožívá problémy.

Život s námi potřebuje spolupracovat

A to je přesně ten kámen úrazu. My to neumíme, protože se na ty příležitosti mnohdy díváme zkresleně. Vidíme v nich tudíž něco úplně jiného než příležitost, cestu směrem k našim cílům.

Aeon spolupracovat dokáže — naprosto jasně a samozřejmě dělá vždy přesně to, co má. Vidí reálně, a proto se cítí bezpečně i ví, co se po něm chce. Nic nepovažuje za problém, nebojí se, s ničím nebojuje, nemá potřebu nic řešit. Nikoho nepovažuje za soupeře nebo konkurenta, necítí se závislý a už vůbec ne slabý nebo bezradný…

A přesně takto touží žít i každý z nás. Jen nevíme jak na to, proto vymýšlíme, řešíme a bojujeme.

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top