Síla čistého záměru = schopnost se uskutečnit

ico-black-tTrojka Holí v Tarotu vysvětluje zásadní životní princip — schopnost něco uskutečnit. Dalo by se to vyjádřit také jedním slovem jako — úspěch.

Úspěch je stav, kdy se vám něco podařilo anebo se vám daří tak nějak kontinuálně. A Trojka Holí vysvětluje, že to nikdy není jen tak, věcí náhody. Náhody se nedějí, takže to musí mít jasnou příčinu.

Tou příčinou, proč se věci daří a správně vyvíjejí i dopadají, je — čistý záměr.

Trojka Holí to vystihuje velice hezky — čistý záměr ke své realizaci nikdy nepotřebuje užívat moc, úsilí, nátlak. Vše jde prostě samo, protože autor toho záměru si neháže svým přístupem (názory, úvahami ani chováním) klacky pod nohy.

Zní to jednoduše. Stačí sám sobě nekomplikovat život a budu šťastně, spokojeně a úspěšně žít. Stačí na vše chodit s čistými záměry. Takto jednoduché to i skutečně je, jde tedy o to, vykopat zakopaného psa — vyřešit otázku: „Jak nemít názory nečisté?

Začít je asi dobré tím motivujícím — je to celé jen o mém způsobu uvažování. To jediné je potřeba vyladit, nic jiného nemusím řešit. Okolní svět nemá na mé úspěchy ani neúspěchy žádný vliv (rozhodně ne žádný negativní). A jelikož jde jen o mé vlstní názory, které plodí adekvátní očekávání, stačí pracovat jen sám se sebou. Což mohu kdy chci a kde chci — vystačím si sám.

Zní to ideálně, protože to je ideálně vymyšlené. Jediné, co je potřeba — naučit se, jak se to dělá. Jak své názory měnit, aby mi úspěch zaručovaly. A s tím souvisí další pozitivní zpráva — Já všechny správné názory v sobě už mám. Nikdy jsem o ně nepřišel, narodil jsem se s nimi a ani o ně přijít nemohu. Akorát…

jsem si k nim v minulosti zabarikádoval přístup. Jak? Na řadu správných názorů jsem si položil názor jiný. A od té chvíle věřím tomu, který je nahoře a chovám se podle něj.

Když už tento fakt chápu, stačí si uvědomit, že ke svému vyladění se nemám se snažit uvažovat jinak, konzumovat návody a moudra. Já potřebuji jen odstranit to, co překrývá mé správné názory.

Nesprávnému názoru se říká podvědomý blok. Právě proto, že blokuje, aby věci fungovaly. I abychom si uvědomili, že dokud v sobě ten blok máme, není možné, aby se něco změnilo, aby co nefunguje, fungovat začalo.

Mnozí zkoušíme všelijaké strategie, aby se náš život změnil. Neuvědomujeme si, že se snažíme o nemožné, protože nevíme, co je zde napsáno. Je tedy dobré se zorientovat a pochopit — aha, takhle to funguje. Teď už tedy mohu začít přestat zkoušet, a mohu se vydat cestou, která přinese efekt.

Nečistý záměr není jen podovod nebo švindl. nečistotou jsou i obavy, nejistota, pochybnosti… I velice slabé fungují jako brzda a věci nejdou ani nepřinášejí, co by měly.

Je dobré dodat, že „čisté záměry nevymyslíme“. Proto jsou odjakživa v nás, a naším úkolem je pouze vyčistit k nim přístup, abychom je — cítili. Čímž chci říct, že to správné a fungující nikdy nevyjde z hlavy, ale vždy pouze ze srdce. Proto nemá význam krmit hlavu moudry, protože tak cítit nikdy nezačneme. Potřebujeme pracovat s podvědomím, které není v hlavě, ale v srdci.

Tím se i vysvětluje, že dokud zkoušíme pracovat s myšlenkami, míříme úplně vedle. Potřebujeme pracovat se srdcem, to ono je zdrojem všeho dobrého, hlava ne. Hlava plní v životě úplně jinou roli, kterou je také potřeba správně chápat, ale o tom až někdy jindy.

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top