Šťastně končí každá cesta, která je pochopena

ico-black-n width=Na světě je vše vymyšleno dobře a nic špatného se nikdy nikomu neděje. To ovšem neznamená, že se dít nemůže — i tato varianta může nastat, ovšem pouze v případě, že si ji člověk vymyslí. Že začne o okolnostech, které prožívá, negativně fantazírovat. Pak se bude nejen cítit špatně, ale i život se jeho představám a očekáváním přizpůsobí — bude se přesně tak vyvíjet a vypadat.

Život je prožívání svých vlastních představ. To je správná definice života, přesně toto život je. Je to psychologická hra, která učí člověka se na věci nekoukat skrze své předsudky. Nevěřit zdáním, dá se rovněž říct.

V souvislosti se Čtyřkou holí o tom píšu proto, že tahle karta v Tarotu člověka učí — úplně vše končí happyendem. Je to tak předem vymyšleno. Každá cesta, před kterou tě život postaví, tě má něco naučit, obohatit tě, osvobodit, uzdravit. Žádné jiné cesty než pro tvé vlastní dobro a obohacení neexistují, na to se můžeš spolehnout. Ovšem…

musíš po těch cestách umět chodit = musíš se na ně vydávat připravený. Čtyřka Holí v podstatě definuje, co je happyend neboli šťastný konec — je to konec cesty, během které se navzájem tloukly protikladné síly. Těmi silami rozuměj své nereálné dojmy = byl jsi provokován právě tím, nač se nesprávně díváš. V naší škole tomu říkáme Neklidy.

Čtyřka Holí tím chce říct, že „vnitřní bitvy“ jsou vlastnost životních cest. Nejde o problémy, ale o cestu našeho růstu směrem k obohacení. Setkáváme se s výzvami, probouzejícími v nás emoce a vnitřní tlaky, které od nás ale nechtějí nic jiného, než — chápat, co se děje, proč, a jak se k tomu stavět.

Dokud to nechápeme, snažíme se hrát hru, aniž bychom znali její pravidla. A právě proto nás to namísto zábavy a sebeobohacování brzdí a ničí. Ubližujeme si svými vlastními názory i přístupem, který nás spolehlivě udržuje na kolotoči stále stejných dramat, aniž bychom se hýbali z místa.

Na Čtyřku Holí by se dalo podívat i tak, že nám říká — chceš-li něco ve svém životě změnit, je nutné se vydat na cestu pochopení a projít sebečisticím procesem, kdy v tobě bude bojovat vše nepřirozené. Jedině tak ale — vědomým přístupem s pochopením, co se v tobě odehrává i proč — se věci uzdraví. Jedině tak si splníš skutečně to, co si splnit přeješ.

Je-di-ně takhle. Můžeš samozřejmě zkoušet kde co, ale tím jen marníš čas. Přinese ti to všechno možné, jen ne ten výsledek, o který stojíš.

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top