Tarot pro osobní rozvoj — XVII: Hvězda

Hvězda je kartou o komunikaci s Vesmírem. Představuje ji jako zcela přirozenou formu každodenního žití, přesně v duchu poznatku „nejsem žádný Panáček, jsem Vysílač informací“. Hvězda se právě onomu „vysílání a přijímání informací“ do Vesmíru a z něj zpět věnuje. Vysvětluje, jak takové vesmírné vysílání vlastně funguje a k čemu je dobré. Hvězda je i karta symbolizující „čistou hlavu“, bez pochybností a tendencí ke spekulacím a vymýšlení.


ico-black-vVesmírné vysílání je hybnou silou veškerého tvoření. Neboli — asi i pochopitelněji — právě takto, vysíláním, se odvíjí naše životy. Život není ničím jiným než tokem informací, od vás do Vesmíru a od něj k vám. Vy jako vysílač informací vysíláte své představy, a Vesmír vás v reakci na to vede tak, abyste odpovídajícím způsobem žili.

Aby vaše vzájemná spolupráce přinášela správné výsledky, je nutné přesně vědět, jak funguje: co máte kdo za úkoly a umět je plnit.

Hvězda tě vede

Mnohé Taroty píší o Hvězdě jako o „tvé šťastné hvězdě“, která tě vede k tomu, co je pro tebe dobré. Někdy není jednoduché pochopit, co se tím vlastně myslí: jde o to, že Vesmír (v našem případě je nazýván onou Hvězdou) vám jako odezvu na vaše záměry a touhy našeptává správné myšlenky, nápady a kroky, které máte udělat. Posílá vám do cesty vše potřebné a právě tím vás vede k vašim cílům — plní vaše přání.

Je potřeba si vědomit, že aby vás vést dokázal, musíte umět naslouchat. Což bývá kamenem úrazu, protože mnozí nejsme schopni být vedeni. A to ze dvou důvodů:

  • Namísto, abychom se Vesmírem vést nechali, vymýšlíme vlastní cesty a způsoby, jak si své záměry plnit.
  • Bojujeme se situacemi, které nám přijdou nečekaně do cesty, namísto abychom je přijali jaké jsou a zúročili jejich potenciál.

Cestou ke Hvězdě je Věž

V předchozím článku jsme se věnovali kartě XVI: Věž. Právě ona je vstupní branou ke Hvězdě — ke schopnosti s Vesmírem spolupracovat. Jak z onoho článku víme, Věž je spalovací pecí, kde shoří všechny naše nesprávné pohledy na svět neboli — naše iluze či podvědomé bloky.

Tím se stane, že nám v hlavě přestane běhat rušivý šum neboli myšlenky generované našimi podvědomými bloky. Podvědomě zablokovaná hlava je totiž typická právě tím, že generuje myšlenkový šum. Každou chvíli to v ní šrotuje, něco řeší. Nad kde čím přemýšlí, rozebírá to, na vše si hned dělá názor, všechno hodnotí… Úplně zbytečně a bez vašeho přičinění. Jde o projev vašich podvědomých bloků. Podle toho, že vám hlavou běhají nekontrolovatelné myšlenky, bezpečně poznáte, že ve vás bloky jsou — vyvádějí vaši mysl z klidu.

Když tě nevede Vesmír, vede tě Ego

S Hvězdou (neboli s vesmírnou komunikací) to souvisí tím, že díky tomuto šumu nejsme schopni signály Vesmíru — vesmírné vedení — přijímat. Podvědomé bloky fungují jako rušička signálu. A jelikož „nejsme na příjmu“, máme tendence brát prožívané situace do vlastních rukou. Je to pochopitelné — uvažujeme jako Panáček (o spolupráci s Vesmírem nemáme tušení) a ještě se nám pořád honí hlavou něco, co nás zneklidňuje. Namísto Vesmíru nás vede zdroj onoho neklidu — naše Ego. Opačným směrem, než kam chceme jít, což si ale neuvědomujeme.

Věž funguje jako spalovna Ega, díky čemuž se náš všudypřítomný šum tiší, až se utiší. A tím se napojíme na Hvězdu (čili Vesmír) a jsme pak vedeni správně, tam, kde na nás čeká vše, po čem tolik toužíme. Už se nerozhodujeme hlavou, ale srdcem, cítěním. Do té doby naše jsme své cítění spolehlivě přebíjeli vlastními dedukcemi.

Šestý smysl v akci

Kdo toho o Vesmíru moc neví (kdo jej neuznává), obvykle neví nic ani o intuici, svém šestém smyslu. My už ji známe minimálně z karty II: Velekněžka, která o intuici jako takové je — Velekněžka je archetypem toho, kdo je intuicí na Vesmír napojen naplno. Kdo z něj čerpá veškeré informace, čte v něm jako v knize.

Šestý smysl v podobě intuice je stejně tajemný jako Vesmír i celé vesmírné tvoření — nic o něm nevíme, na škole se o něm zatím neučí, tam se stále řeší jen pětice zrak, sluch, čich, chuť, hmat. Svět myšlenek neboli informací je tak stále ještě stavěn kamsi za závěs, za který dokáže nakouknout jen ten, kdo se začne pídit.

Tarot jako komunikační pomocník

My už o intuici víme, že to je smysl, zprostředkovávájící komunikaci s Vesmírem, konkrétně příjem. Vyšleme myšlenku/přání/záměr a intuicí přijmeme odpověď. Intuice funguje stoprocentně, tudíž odpovědi, které nám touto cestou chodí, jsou vždy správné a spolehlivé. Což nejspíš znáte z Tarotu, který je právě na práci s intuicí založen. Kouzlo Tarotu tedy nespočívá v kartách jako takových, ale ve vás jako tazateli vybaveném intuicí — správnou kartu vytáhnete zásluhou své intuice, ne že by byl Tarot nějak zázračný.

Tarot umožňuje komunikovat s Vesmírem úplně každému. Je tudíž užitečným nástrojem pro každého, kdo Vesmír poznává, seznamuje se s jeho pravidly, učí se je vnímat v každodenních situacích, zbavuje se iluzí, učí se správně reagovat, vnímat skryté principy událostí.

Tarot je ukázkou, že intuice funguje každému. Nemusíte být nijak speciálně obdařeni, stačí se zeptat a následně vytáhnete tu správnou kartu. Zákonitě, stoprocentně. Tarot je tlumočníkem vaší komunikace s Vesmírem. Umožní vám okamžitě získávat správné odpovědi na své otázky. A to nabízí kupu možností, od zkoumání situací aktuálních i budoucích, vztahů, stavů, můžete se Tarotem nechat vést, nechat si radit správné postoje v tom, co prožíváte, co řešíte, co má pro vás význam. Můžete zkoumat, co chcete a koho chcete.

S Tarotem neuděláš chybu

Tarot vás dokáže bezpečně vést i podržet v situacích, které vás vyvádějí z klidu. Což je nesmírné důležité. Jednak vás vždy uklidní, vrátí do hry, druhak zamezí, abyste se rozhodli nesprávně, a poté svého jednání litovali. Stačí s Tarotem rutinně zacházet, brát jej jako samozřejmého společníka v každodenním životě.

Všechny problémy vznikají jediným způsobem. Že se člověk v neklidu špatně rozhodne. Protože v neklidu se nikdo na světě nedokáže rozhodovat správně. To není technicky možné.

Tarot dává vhled do každodenních situací, protože ukazuje skrytý princip, o který jde. Což běžně lidé nedělají, oni jsou klamáni dojmem, jak prožívané situace vypadají. A to je kámen úrazu. Vesmírný zákon totiž říká, že vše zneklidňující vypadá úplně jinak, než o co skutečně jde. Což je tajemství, známé jen těm, kdo už o Vesmíru něco vědí. Tohle Panáčci vůbec netuší a právě proto se chovají úplně jinak, než by měli. Neklid je bezpečně odsouvá mimo realitu, do světa jejich fantazie.

Hvězda vyžaduje klid mysli

Tarot je užitečný proto, že umožní s Vesmírem komunikovat úplně každému. Tedy i těm, kdo ještě nemají podvědomí vyčištěné a kdo o Vesmíru nemají tušení. Tarotu totiž vaše „rušička“ nevadí, on odpověď přijme i poté vám ji ukáže.

S Hvězdou se dá napřímo komunikovat jedině když je vaše hlava v klidu. Myšlenky nic nerozebírají, nikde neběhají, v hlavě je ticho. To jsou stavy, do kterých se aspoň sem tam dostává každý. „Pauza mezi myšlenkami“ je podmínkou, aby k nám odpověď z Vesmíru mohla dorazit. Je to vlastně stav, kdy „nic nevysíláme ani nic neblokujeme“. Tudíž k sobě odpověď pustíme. Projeví se jako „naše vlastní myšlenka, nenadálý nápad“.

Máte-li klid v hlavě, vše, co děláte, jde samo. Je to tak proto, že vás nic neruší, jste napojeni intuicí na Vesmír a fungujete v podstatě automaticky. Jakmile do procesu svého fungování zapojíte hlavu, začínáte „řešit“, vymýšlet, pochybovat, bojovat… Efektivita jde rapidně dolů a vyčerpáváte se. Takto vzniká například stres — odpojením se od vesmírného vedení. Pohltí vás vaše fantazie generující představy, jak nestíháte.

Vesmírné je vše nečekané

Na koučingu se učíme, že spolupráce s Vesmírem probíhá formou nečekaných impulzů. My vymyslíme cíl a Vesmír vytvoří tzv. „dokonalý plán“, jak k němu dospět. A hned poté nás k němu i vede, přesně podle svého plánu. My ten plán ovšem neznáme, tudíž vše, co k nám Vesmír pošle, je z našeho pohledu nečekané.

Vše nečekané přijímám

Jelikož je vše nečekané pobídkou z Vesmíru, je to vždy v souladu s naším plánem, ať se to momentálně tváří jakkoli. Musíme to tudíž přijmout. Jinak přestáváme spolupracovat. Což je opět něco, co Panáček netuší. Proto s kde čím bojuje, kdejaká situace se mu nelíbí, považuje ji za porůšvih, má pocit, že by to mělo být jinak… Prožívá zbytečný zmatek a obavy vzniklé neznalostí.

Co nás Hvězda učí?

Mám-li shrnout poselství Hvězdy, vyjádřil bych to asi takto:

  • Své intuici stoprocentně věř. Spoléhej na ni.
  • Aby ti začal život správně fungovat, pročisti se. Zbav se podvědomých bloků. Zbavíš se potřeby vše řešit a rozebírat, namísto hlavou se začneš řídit srdcem.
  • Trénuj intuici prací s Tarotem. Spoustu se toho o životě dozvíš, poznáš jeho principy a zjednodušíš si život. Nechej se Tarotem vést, uvědomuj si, jak ti pomáhá a využívej toho.
  • Nikdy nic sám nevymýšlej. To není tvoje práce. Přej si a čekej, co ti přijde nečekaně do cesty.
  • Vše nečekané přijímej! Nikdy s ničím nebojuj proto, že ti to připadá jako problém, komplikace, něco nechtěného. Je to vždy klam. Co chce odejít, nechej jít, co k tobě přijde, přijmi, co potřebuje vyřešit, nechej, ať se to samo vyřeší.
  • Chceš-li úspěšně žít, musíš mít čistou hlavu = podvědomí zbavené všech bloků, které tě odvádějí ze správné cesty ke svým cílům. Proto čisti, čisti, čisti. To je ta cesta.

Začneš-li se těmito body řídit, tvůj život se nesmírně zjednoduší. Přestaneš nesmyslně bojovat a naučíš se samovolně plynout směrem, kterým tě Vesmír vede. A tím je vždy tvé vlastní štěstí, kterému stojíš v cestě pokaždé jen ty sám, pod vlivem iluzí, které tě provokují k tendencím řešit nečekané události na vlastní pěst.

Odvrácená strana karty

Hvězda varuje před pýchou, machrováním, nadřazeností. Říká — tohle nedělej. Uvědom si, že vše do tvého života pouští Vesmír, a kdykoli to dokáže utnout. A také to udělá, nebudeš-li za to, co dostáváš, vděčný, začneš-li něčeho zneužívat. Užívej si vše, ale pokorně, jako dárky. Protože ony to dárky jsou, bez Vesmíru bys neměl nic.


<Předchozí | Další >

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top