Umím se bavit každou situací

ico-black-dDnes si dovolím znovu něco napsat o Tarotu pro osobní rozvoj. Opět k tomu využiji svou dnešní kartu dne, kterou je Král Disků. Co učí?

Umět si užívat vše, co den přináší. A to je velké umění. Mnozí totiž rozlišujeme dny a každodenní situace na dobré a špatné, na ty, na které se těšíme a ty, kterým bychom se nejraději vyhnuli. Proč to děláme?

Důvodem rozlišování je nepochopení

Protože nevnímáme to, co každá situace nese uvnitř, ale jak se jeví navenek. Necháváme na sebe situace a události působit jejich vnějším dojmem namísto abychom si vychutnávali jejich skutečný význam a podstatu.

Stát se vesmírným šampiónem přesně tohle umění — umění vnímat skutečnost namísto vnějšího zdání — vyžaduje. Jedině to totiž přinese do života klid, pohodu, zábavu i chuť žít. Je to vlastně umění si život správně užívat. Trvale se sám sebou bavit.

Tohle umění v sobě zahrnuje spoustu aspektů. Jedním z nich je radost z nečekaného. Mnozí se nečekaného bojíme. Říkáme si v duchu: „Hlavně aby se něco nepo…“ Nebo „Hlavně aby šlo všechno podle plánu.“ A to vše děláme jen proto, že nechápeme život, roli Vesmíru jako parťáka, který nám plní přání, lajnuje život v souladu s naším vyzařováním a baví nás.

Vždy prožíváme to nejlepší

Namísto abychom Vesmírovi důvěřovali a vnímali vše, co vymyslí, jako to nejlepší, co můžeme zažít, snažíme se sami svůj život plánovat a vymýšlet způsoby, jak dosáhnout toho či onoho. Cítíme se šťastně a bezpečně v jistotách, což jsou ale jen naše mantinely v podobě iluzorních vidin jistoty.

Jenže jistoty neexistují, ve skutečnosti to jsou spekulace způsobené obavami. Konstrukce, kterými se sami sobě snažíme vsugerovat pocit klidu a bezpečí. Namlouváme si něco jako „Půjde-li to takto a takto, je všechno v pohodě.“ Čímž ovšem pokaždé, když se věci začnou vyvíjet jinak, propadáme panice. Nejsme schopni přijmout jinou variantu než tu, kterou jsme si vykalkulovali. Vše nečekané vnímáme jako problém.

Existuje jen nejistota

Namísto jistot existuje dokonalá nejistota. Právě v ní se naše sny a přání organizují a uskutečňují, právě v ní přicházejí nečekané, zato dokonalé výsledky. Právě v ní přicházejí i všechny zážitky, které k dosažení svého cíle potřebujeme prožít a které všechny — bez výjimky — nám mají udělat radost z jejich zvládnutí.

Nejistota vůbec neznamená, že jsme nějak ohroženi. Naopak, jedině tak jsme v naprostém bezpečí. Jedině v nejistotě o nás dokáže Vesmír dokonale pečovat, protože mu v tom nijak nebráníme. Právě proto nám vše, oč se nestaráme, funguje a naopak.

Nikdy nám nemůže udělat radost nic, čeho se bojíme. Musíme se nejdřív přestat bát, až pak nám to bude správně fungovat. Každému klientovi říkám, že jej naučím se bavit právě tím, čeho se doteď nejvíc bál. Málokdo to pochopí hned, ale ono pochopení začne brzy přicházet. A s ním i životní radost, nezávislost, svoboda, štěstí.

Dobře mi dělá jen to, co vnímám správně

Dobré pocity jsou obyčejné důsledky přirozeného vnímání. Tedy takového, kdy se na každodenní situace díváme správně, kdy vidíme to, co se skutečně děje, chápeme, oč skutečně jde. Je dobré se tedy zeptat: „A o co tedy vždycky jde?“

Uvnitř každé situace je LEKCE. Nic víc ani míň. A ta lekce přichází formou hry. Kdo si tudíž lekci uvědomí, hraje si a baví se. Kdo ji nevidí (netuší, že se tak má k situaci stavět), stěžuje si, nadává, bojí se, rozčiluje, smutní, řeší, utíká…

Král Disků právě tento princip připomíná: nauč se vnímat všechny situace jako lekce. Zaměřuj se na jejich skutečnou podstatu a budeš se nejen bavit, ale i rozvíjet. Budeš žít spokojeně, šťastně a klidně, protože víš, že právě tímto hraním budeš žít bezstarostně a ještě si splníš každý svůj cíl, přání, vizi.

Namísto obav si máme hrát

Nebojíš se, protože víš, že není čeho. Nic ti nikdy nehrozí, o nic nikdy nepřicházíš, nikdo ti nikdy v ničem nebrání. Vždy jen přiletí bubáci převlečení za situaci (čili lekce), aby tě překvapili. A ono se jim to i podaří. Jenže oni to nedělají proto, aby ti ublížili, ale aby sis udělal radost tím, že jejich hru prokoukneš, pochopíš a přijmeš. A užiješ si ji, podobně jako si užíváš cokoli jiného.

Právě hraní si s bubáky přináší do života naplnění. Radost z každého dne, okamžiku, z žití, ze sebe. Pocit, že nám nic nechybí, že nejlíp je tam, kde zrovna jsme a zábavu vidíme ve všem, nač se podíváme. A když zrovna není kam se dívat, vyrobíme si zábavu tím, že zavřeme oči a jdeme myšlenkami do sebe. Necháme přiletět myšlenky, a tím je na další hru hned zaděláno, protože s myšlenkami přiletí buď příjemné pocity, anebo bubáci, kteří ale taky přinášejí dobré pocity, pouze jinou formou. Je to jako bychom namísto na schovávanou hráli chvíli vybíjenou.

Trvalé hraní si, je poselstvím Krále Disků. Ne nadarmo je to král elementu Země, tedy všeho materiálního, zhmotněného, uskutečněného. Protože každodenní hraní si je klíčem ke všemu, co si přejeme zažívat i mít.

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top