Úspěch je schopnost dojít od startu do cíle

ico-black-zZákladním smyslem žití je úspěch. Žijeme pro to, abychom něco dokázali — abychom dokázali žít tak, jak nám vyhovuje, abychom byli užiteční sobě i druhým. Žádné kompromisy, žádná z nouze ctnost, nekomplikovat a nekazit život sobě ani ostatním. To je úspěch.

Každý úspěch je výsledek cesty. Chceme-li být tedy úspěšní, potřebujeme se naučit k úspěchu dospět — dojít si pro něj.

Život je hra na úspěch. Vede nás k němu, ale pouze vede, zbytek je na nás. Jednak jde o to, zda se vůbec dokážeme nechat vést (opakem je vymýšlení, plánování a všechny snahy záležitosti řešit po svém).

Berme ale teď v úvahu fakt, že jsme toho schopni, že první podmínku splňujeme. Pořád je tu ale ještě podmínka druháschopnost dělat ty správné kroky. Ty se bez výjimky dělají tak, že člověk správně zareaguje na situaci, která k němu sama jako „další krok jeho cesty“ přijde.

No a to je celé, takto je to v principu jednoduché — nic nevymýšlím a jen správně reaguji na všechny situace, které ke mně samy přicházejí.

Souvislost s Tarotem v tom je ta, že právě karty Tarotu jsou návody, jak si kdy počínat. K tomu je Tarot primárně určený — dokáže v každé situaci podat návod, co teď. Jak se k ní postavit.

Na kartách Tarotu je celá moudrost o životě a situacích, které nám denně posílá. Proto je tak cenný, Tarot je to kompletní návod, jak úspěšně žít.

Tarot obsahuje vše, co se učíme v naší škole. Jen to je poskládáno trochu jiným systémem — právě tím výše zmíněným, kdy každá karta popisuje a vyhodnocuje každou možnou prožívanou situaci.

V životě to je jako v každé jiné hře — střídají se stále tytéž karty neboli situace. Ony jsou jen pokaždé zabaleny do jiného obalu, proto člověku hry neznalému přijde každá situace originální, ale opak je pravdou.

Cesta k úspěchu je vymyšlena mazaně — potkáte na ní úplně všechny typy situací. Vymyšleno to tak je proto, abyste prokázali, že už jste se vše potřebné k úspěchu naučili — úspěch dostanete za odměnu.

Postupně se ocitnete ve všech typech situací a zachováte-li se v nich správně (tak, jak radí Tarot), potvrdíte svou zralost a postoupíte dál. A projdete-li cestou až k cíli, úspěch je váš a přijde čas oslav a odměn.

Takto je dobré se na život dívat. Protože přesně takový je. Nikomu se neděje nic jiného, než že jej život vede k úspěchu.

Nikdo neprožíváme nic jiného, než tuhle podporu, kdy nám chodí do života přesně ty situace, které nás automaticky k úspěchu vedou. Nikdy se nic jiného nedělo ani dít nebude.

Jak se naše životy vyvíjejí ale nezávisí od toho, kam nás život vede, ale kam jdeme tím, jak na nabízené reagujeme. Proto si nikdy není nač stěžovat, protože jediné, co nám hází klacky pod nohy, je náš přístup — reagujeme špatně, rozhodujeme se špatně. A znova, a znova. Nejdeme po své cestě, ale motáme se v bludišti svých nesprávných úvah a rozhodnutí. Jsme to my, náš přístup, kdo dělá žití těžkým, závislým a bolavým.

Dělat chyby je úplně v pořádku. Ale opakovat je, to už v pořádku není. To už ukazuje, že se člověk nepoučil, nepochopil, nezměnil. Pak začíná trápení, kompromisy, prázdno, stres a další formy nepohody, způsobené jedním jediným — nesprávnými reakcemi na svůj život, na své prožitky.

Ano, žít se potřebujeme naučit. Ale to je dobře, ne špatně. Špatně je si myslet, že to jde bez toho. Že se to dá nějak očůrat. Že se dá žít lacině. Že někde existují nějaké problémy. Že mi někdo ubližuje. Že najdu své štěstí v něčem nebo někom. Že mi někdo pomůže. A tak podobně…

Tohle vše jsou jen fantazie, z nepochopení. Má na ně každý právo, ale to je i celé. Se svým trápením zůstane sám, je jeho, je to výsledek jeho chování.

Buď se tedy život pochopit rozhodneme, anebo ne. Nikdo za nás nic neudělá, nikdo nemá tu schopnost. Život je nastavený tak, abychom všechny kroky museli udělat sami.

Jediné, co má smysl, protože to někam vede, je škola. Naučí člověka chodit po cestách života, dělat ty správné kroky, díky čemuž se nejen stane úspěšným, ale začne jej život skutečně bavit i fungovat a přinášet vše, co ten člověk chce i potřebuje žít.

Ono se ani nedá bavit a být úspěšný v něčem, čemu nerozumím. To je možná ta správná úvaha o životě, správný první krok na cestě k úspěchu, zdraví, štěstí, lásce, radosti i svým ideálům.

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top