V životě jde o překypování.

ico-black-v width=Všechna Esa v Tarotu mají jedno společné — představují zralost. Stav naplnění. V praxi se to projevuje tak, že člověku nic nechybí. Cítí se dobře, bezpečně, spokojeně, soběstačně, stojí pevně nohama na zemi, nic s ním nezatřese, dokáže si jít svou cestou aniž by trpěl pocity ohroženosti.

Vnitřní hádky skončily, protože se vyčistil od svých nereálných názorů — podvědomých bloků.

A tento stav svého vlastního naplnění pak začne automaticky přecházet ve stav — překypování. Už mu nestačí naplňovat sám sebe, už cítí potřebu dávat, sdílet sám sebe. Ale už ne své frustrace, které dřív do všeho promítal, ale to přirozené, co se v něm jako výsledek sebečisticího procesu probudilo.

Tato forma dávání a sdílení už je opravdová. Nezkalená egem, pózami, fantaziemi, ziskuchtivostí ani chutí se předvádět nebo zavděčovat. Jde čistě o vnitřní potřebu se realizovat.

Na obrázku Esa Pohárů to je jasně vidět — pohár, který sám sebe naplnil, přetéká, doslova tryská. Přesně tak se cítí naplněný člověk — je nesmírně kreativní, plodný, zároveň to vše dělá lehce, bezúsilně, samozřejmě, klidně.

Důležité je, že k zaplnění našeho „poháru“ dojde zevnitř. Sami v sobě najdeme vše, co ke štěstí, spokojenosti, pocitu bezpečí, svobody a soběstačnosti potřebujeme. Stali jsme se sami sobě zdrojem všeho.

Naplnění a překypnování je nutnou podmínkou přitažlivosti. Jedině, nechceme-li sami nic, do všeho vstupujeme s pohnutkami — Co zde mohu dát? Jak zde mohu být užitečný? Nejde vám vůbec o nás, ale o ty druhé. Nesnažíme se pomáhat, my jen jednoduše cítíme naplnění ve své vlastní užitečnosti, v tom, že se projevujeme takoví, jací jsme. Baví nás být sebou samými a užívat si své talenty a přirozené postoje.

Jedině ten, komu o nic nejde, je přitažlivý. Jen jemu i vše funguje úplně samo. Dokud to tak člověk nemá, musí se snažit. Snažit zalíbit — láká, podbízí se, zkouší, usiluje, vymýšlí… Nechá si pak i kde co líbit, protože má strach odmítnout — co kdyby naštval, co kdyby jej někdo, od koho něco chce, koho „potřebuje“, opustil?

Chodí štěstíčku naproti, myslí si. Jenže pozor! To by nebyl Vesmír, kdyby nějaké chození něčemu naproti fungovalo. Kdyby snažení a podlézání skutečné štěstíčko přinášelo. Takže kdepak. V životě vše správně funguje a tedy štěstí přináší — jedině na principu přitažlivosti. Čili bez jakéhokoli snažení a podbízení.

Možná znáte rčení — Kvalita se prodává sama. Chce se tím vyjádřit právě to, že co je skutečně kvalitní (přirozené), se nepotřebuje snažit. Každý to z toho sám cítí. Přitahuje jej to. Ne každého, ale ty pravé to přitahuje zcela bez debat. A právě a jen a pouze ti praví — zákazníci, partner, přátelé — vám přinesou i to štěstíčko. Což nikdy nemůžete chtít od někoho, komu jste se podbízeli, koho jste přesvědčovali, koho jste lákali a zlákali, kdo pro vás není ten úplně pravý.

Kdepak, to totiž není a nikdy nebude vaše cílovka. To budou stejně nezralí lidé jako vy sami. A s nimi budete zažívat všechno možné, jen ne štěstíčko. S těmi to vždycky bude snažení se a hraní si na něco a řešení něčeho a… Prostě kompromis. Trochu dobré, a trochu ne.

Zralý si vybírá. Ví totiž moc dobře, že nejdůležitější je si do života nepustit nic, co mu jej bude komplikovat. Na ničem a nikom nelpí, proto to dokáže — dokáže odmítat vše nevhodné. Necítí se přitom nijak ohrožen, on to cítí jako naprostou nutnost.

Seberozvoj moc dobře ví, proč i 99 procent je málo. Že i to je kompromis, který štěstí nepřinese, protože — to není technicky možné. Ono to jen vypadá lákavě a z krátkodobého hlediska se to i fajn jevit bude. Ale brzy se ukáže, že tomu něco chybí a od té chvíle to bude jen a pouze o tom.

Zralý člověk je ten, který sám ze sebe udělal čtyři esa. Je zralý v rovině své síly a sebedůvěry (Hole), citů (Poháry), přirozeného vnímání (Meče) i materiálně a ekonomicky (Disky). Jedině čtyřesový člověk je totálně přitažlivý a proto i — perspektivní. S takovým vám bude dobře pořád, protože nebude nic dramatizovat — nevidí totiž důvody to dělat. Nic mu nechybí, cítí se dobře, věří sobě i životu a má se rád. Proto má doopravdy rád i vás, věří vám, a chce tvořit, žít užitečně, bohatě, krásně, zdravě, v lásce, radosti…

A právě tím se zralý liší od ostatních, kteří by to také rádi, ale nemají na to, protože — nedozráli.

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top