Vítězit je přirozená vlastnost člověka

ico-black-m width=Mluvíme-li o vítězství, je dobré začít vysvětlením, co vlastně vítězství je. Vítězství je dosažení svého cíle, ideálního výsledku.

Navázat na to můžeme pochopením, co je ideální výsledek — to je takový, který nám skutečně po všech stránkách perfektně vyhovuje. Nejde tedy o kompromis, který vyhovuje jen částečně, jelikož jsou v něm různá ale.

No a do třetice si povězme o vztahu mezi výsledkem a cestou k němu. Ten vyjadřuje životní zákon, který říká — Každý výsledek přesně odpovídá cestě k němu. Tudíž kvalita výsledku odráží kvalitu vašeho přístupu na cestě, která k němu vedla.

Tímto zákonem je zajištěna neočůratelnost Vesmíru. Kdyby totiž věci ošidit šly, ztratil by celý život smysl. Stal by se hrou, kde jde podvádět a vyplatí se to. Naštěstí je to přesně naopak, což je velice užitečně vědět. Pak nás přejde veškerá chuť podvádět, spekulovat, zneužívat, manipulovat… Bude nám už jasné, že tím jdeme sami proti sobě, že nám to rozhodně nic dobrého nepřinese.

Každá cesta, která někam vede, je sérií výzev. A je to tak právě proto, aby člověk ukázal, jaký je. Jak se bude k situacím stavět. Právě svým postojem určuje, jak se budou věci vyvíjet i co nakonec přinesou.

Není si nač stěžovat, protože jedině takto vše záleží jen a pouze na člověku samotném. Jen on sám rozhoduje, krok za krokem, co prožije i kam dospěje, čím jej jeho cesta odmění. Není proč skuhrat, protože nám nikdo nehází klacky pod nohy, naopak — celý Vesmír nás podporuje a vede k našim ideálům, jen po nás chce potvrzovat, že si je zasloužíme.

Schopnost plnit si své cíle je tedy schopnost se správně chovat v situacích, které nám samy chodí do života. Nejde o žádné náhody, úplně vše v sobě nese zkoušku, ušitou přesně na míru aktuálnímu kroku, který potřebujete udělat. Ta zkouška vždy zjišťuje, jaký jsem — má reakce to jasně ukáže.

Jelikož ty zkoušky chodí nečekaně a velice rafinovaně skryté, je potřeba chápat život. Pak víte, co je kdy správné a tudíž i jaká reakce se po vás chce. Skládáte tedy jednu zkoušku za druhou, vědomě, s čistou hlavou a chutí, protože vždy baví, když na zkouškách ukazujete, že umíte.

Cesty k našim ideálům jsou rafinované i v tom, že na té cestě se setkáte úplně se vším, co život pohání. Proto je nutné chápat život jako takový, znát jeho pravidla, jinak se zaseknete a dál se už nehnete. Cestu k ideálnímu výsledku je tedy možné vnímat i jako zkoušku — ukaž, jak znáš život!

A to je i pointou celého seberozvoje. Poznej život, protože od toho jsi na světě. Právě a jen to ti otevře dveře všude, kam chceš dojít, ke všemu, co chceš žít a jak to toužíš mít.

Znalost života je tedy nutnou podmínkou žití v tom, co mi skutečně vyhovuje. Bez toho spokojený nikdy nebudu, protože budu vidět problémy, což vždy probudí vnitřní boj a pohoda je v tahu. Bez znalosti života nikdy nedojdu tam, kam bych rád, budu nucen žít kompromisy.

Na cestě ke svému cíli je úplně jedno, jestli se zaseknu hned na začátku anebo těsně před cílem. Výsledek bude stejný — něco jiného, než bych si přál. Takový je život, tak fungují jeho zákony. A je to vymyšleno dobře, stačí opravdu chtít.

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top