Svou kvalitu rozvíjím přijímáním

ico-black-pPřipomeňme si na úvod zákon přitažlivosti — tvoje kvalita přitahuje odpovídající kvalitu. A uvědomme si, co se tím říká.

Kromě jiného i to, že můžeš zkoušet, co chceš, vymýšlet, co chceš, ale — k ničemu to nebude. Nikam se neposuneš, protože veškeré tvé snažení, zkoušení a vymýšlení vychází z tvé stávající kvality. A tudíž vše, co plodí stávající kvalita, bude kvalitou stejné.

Nejde vymyslet něco kvalitnějšího, než jak aktuálně uvažuji. Nejde něco zkoušet se svým aktuálním nastavením a očekávat, že to přinese nějakou změnu k lepšímu. To — prostě nejde.

Přesto to děláme, v jednom kuse. A děláme to proto, že si výše napsané neuvědomujeme. Nedochází nám skutečný význam zákona přitažlivosti. Tak teď už by měl. Teď už bychom měli pochopit, že je zbytečné a marné něco vymýšlet i zkoušet. To nemá šanci přinést jakékoli zlepšení.

Zlepšení přinese jedině — naše změna. Teprve až se sami změníme k lepšímu, změní se kvalita našeho uvažování, přístupu i chování, a z pohledu vyzařování začneme přitahovat vyšší kvalitu — lepší příležitosti, podmínky, nabídky, zákazníky, lidi… i generovat lepší výsledky než dřív.

Život neočůráme. Pochopme to a přestaneme se snažit. Přestaneme spekulovat, plánovat a očekávat, že příště to už bude jiné, lepší… Přestaneme se chovat naivně.

Změna kvality přichází s ukončením bojování. S pochopením, že je všude vždy vše v pořádku, a jde jen o tvou reakci — Vesmír se tě ptá: „Vidíš v tom problém, nebo ne?“ Neboli „Přijmeš to, nebo začneš bojovat?“

Zdražili máslo. Je to problém? Pokud to tak vidíš, připsal jsi se na seznam těch, kdo s tím problém mít budou, koho se to dotkne. To máslo ve skutečnosti nebude drahé, ono jen bude stát šedesát namísto čtyřiceti. A buď to přijmeš, a nijak tě to neovlivní, anebo s tím budeš bojovat.

Jak to, že tě to neovlivní? To neřeš, to není tvá starost. To Vesmír (život) se postará, abys na to měl, ať to stojí cokoli.

Svět není pro chytráky, svět je pro — přijímající. Chytrák by rád svět měnil, protože se mu kde co nezdá. Jeho chyba, ono je vše v pořádku a vždy bylo i bude. Jen je svět plný chytráků, kteří to vidí jinak, kteří vidí problémy, a těm nezbývá než — bojovat.

Přestaň být chytrý, začni být moudrý. Přestaň hodnotit, protože hodnocení generuje boj. Zákonitě, jinak než hodnocením boj nikdy nezačne ani nezačal.

Kde je boj, tam nic nefunguje. Ani nebaví, tam je jen otrava. a trápení Začni přijímat, a povezeš se na vlně — harmonie, radosti, vitality, zdraví a bohatství.

Jasně, není to snadné, ale proč by mělo být? Je to cesta ke kvalitě. Ta jediná.

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top