Život je hra na hojnost, která neomrzí

ico-black-zzŽivot je škola hrou. Znamená to, že nás má něco učit, a zároveň bavit. Takto je to vymyšleno, a pokud tak žijeme, díváme se na život správně.

Ono ale není vůbec snadné se na život správně dívat, protože život klame dojmem. To je totiž základní vlastnost té hry — klam všude, kam se podíváš.

Klamy, které vidíme, nás provokují. A jakmile je mysl člověka provokována, začíná vymýšlet negativní scénáře. To je zase vlastnost hlavy, že ty černé scénáře vymýšlí.

Suma sumárum jde tedy o hru, kde je hlava vystavována provokujícím klamům, čímž začíná vymýšlet problémy. To je život. A je dobré si položit otázku — „Proč to tak je? O co tu jde?

Důvod je ten, že cílem života je pochopit jeho pravidla (životní zákony). Bez jejich znalosti bude totiž člověk neustále narážet na své vlastní myšlenkové konstrukce. Všemu, co si člověk vymyslí, věří. Zní mu to logicky. Proto věří všem problémům a hrozbám. Pak se i adekvátně chová a jeho život podle toho vypadá.

Člověk bez znalosti životních zákonů se neustále chytá do vlastních sítí. Má tedy pochopit, že si vše komplikuje sám, jelikož hraje hru bez znalosti jejích pravidel.

Ta hra je vymyšlená velice dobře. Jedině takto může a bude život bavit. Nikdy totiž nic nepůjde na pohled hladce, přestože to hladce půjde. Nebude to tak nikdy vypadat, protože člověčí rozum na to kouká jinak. Na každém kroku bude člověk konfrontován s dojmy, aby potvrdil, zda na to jít dál už má anebo ještě ne.

Nic není zadarmo, ale zároveň nikomu nic nestojí v cestě. I tak se to dá vyjádřit. Jediné, co člověka dokáže zastavit nebo mu ublížit, je on sám a jeho úvahy. Bude je tedy muset překonávat, a právě to dělá z žití dobrodružství — nic nejde naplánovat, nic nejde obejít, na vše se musí přímo a čistě. Zároveň nikomu nic nikde nehrozí, nic jej nebrzdí, pouze vlastní myšlení, které je tudíž v silách toho člověka-hráče změnit.

Je to tedy geniální systém, úplně jednoduchý, který se neomrzí. Aby byl život jedna báseň a mohli jsme si jeho genialitu i hojnost a dokonalou podporu užívat, potřebujeme se mu naučit dávat, co vyžaduje — pochopení. Koukat tak, abychom se nenechávali klamat.

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top