Sedmička Disků (8-1-2018)

ico-black-dDruhé letošní pondělí je ve znamení Sedmičky Disků. To je karta o černých myšlenkách — představách, že nás nečeká nic dobrého. Že neuspějeme, že se něco pokazí, že nám něco hrozí, že jsme v ohrožení… Cítíme se slabí, nejistí, naše hlava generuje katastrofické scénáře a ne a ne se zastavit.

První důležitý poznatek o těchto okamžicích zní — to je jen tvá bujná fantazie, s realitou nemá nic společného!

Druhý důležitý poznatek zní — je to zkouška! Přišla tě posílit, tak to tak ber a užij si jí! Užij si sám sebe, svou schopnost zkoušky zvládat. Naučíš se tím něco nesmírně důležitého — věřit si. Stoprocentně si věřit, protože všechny životní zkoušky se skládají stejně, takže stačí pochopit, jak vypadají a jak je složit a máš jednou provždy v životě vyhráno. Život tě začne bavit, protože s ním nejen přestaneš bojovat, ale pochopíš jeho krásu i svou sílu.

Třetí poznatek zní — nic neřeš! To jen tvá hlava si myslí, že je potřeba něco akutně řešit, že se něco hroutí. A proto vymýšlí scénáře, jak se zachránit. Ale to jsou všechno jen její výmysly. Ona jen dedukuje z toho, jak situaci vnímá tvůj podvědomý blok. To on vidí vidí zkresleně a tím tě zneklidňuje, na což reaguje hlava tím, že začne panicky vymýšlet boj o záchranu.

Čtvrtý poznatek zní — ve skutečnosti se neděje vůbec nic. Nejsi v ohrožení, máš tedy své vnitřní tlaky jen a pouze — ustát. Tlaky, které cítíš jsou jen nutné k tomu, aby v tvém podvědomí mohla proběhnout změna — aby se tvůj blok, který tě omezuje, oslabil. Celá ta situace je tu jen proto, aby v tobě tlaky probudila a očekává, že nebudeš nic řešit, jen ty tlaky přijmeš a ustojíš.

Pátý poznatek zní — vnitřní tlaky a chaos v tvé hlavě samy odezní. Tak, jak se samy probudily, tak samy odezní, jakmile odvedou svoji práci — jakmile oslabí tvůj podvědomý blok. Nechej je tudíž pracovat, vnímej to jako proces svého vlastního pročištění, posílení a osvobození. Posouvají se teď tvé hranice, tomu, co dřív do tvého života nemohlo chodit, protože jsi to nesprávně vnímal, se otevírají dveře.

Šestý poznatek zní — pochval se! Jakmile to odezní, je důvod se pochválit. Právě jsi zvládl to nejtěžší na světě — překonal jsi sám sebe, svůj podvědomý blok. Pochval se proto, protože je potřeba vědět, že jsi dobrý. Kdo se neumí pochválit, zákonitě bude vyžadovat pochvaly od druhých. A zákonitě je nebude dostávat, právě proto, že je vyžaduje. Umět se pochválit je nezbytná součást sebehodnoty.

Jak může vypadat den ve znamení Sedmičky Disků? Mohou se nám honit hlavou pochybnosti o sobě nebo pro nás důležitých tématech. Jsou tu proto, aby nás vyčistily, tak je nevnímejme jako problém nebo dokonce potvrzení, že jsou naše cíle nesplnitelné. Nechtějí nás odradit, naopak — pochbynosti posilují naši důvěru, jde jen o to jim nepodléhat, ale vnímat je jako posilující zkoušku.

Sedmička Disků tedy vůbec není negativní karta, jak by se z jejího obrázku mohlo zdát. Je to naopak karta maximálně pozitivní, protože — odnaučuje člověka se čehokoli bát, s čímkoli bojovat. Učí, že na světě nikdy nikomu nic nehrozí ani nehrozilo. Jen prožívá situace, které v něm budí bujaré představy, s nimiž následně bojuje.

Je tedy potřeba pochopit, že bojujeme vždy a bez výjimky jen s vlastními iluzemi, což není špatně. Je potřeba ty situace vnímat jako výzvy, které nás touží posunout dál, vyklidnit, rozvinout, posílit, obohatit. Jen to — jako vše hodnotné — není zadarmo. Chce to od ná se naučit ty situace správně vnímat jako obohacující zkoušky a následně na ně správně reagovat — nic neřešit, jen je ustát s vědomím, že se jen bouří iluze a potřebují nechat vybouřit. Nic víc v tom není, a je důvod se pochválit, případně to oslavit, protože TOHLE vždy důvod k oslavám je a od toho oslavy na světě jsou.

Sedmička Disků je karta o samostatnosti a neohroženosti. Vysvětluje, že svět je krásný, ryze pozitivní, jen aby nenudil je protkán zkouškami, které nás kontinuálně rozvíjejí, aby byl náš život čím dál bohatší a nám do něj proudilo víc a víc dobrého. Samovolně, protože čemu jednou otevřeme dveře, to už k nám automaticky samo chodí. Nejsme tudíž na nikom a ničem závislí, jen musíme znát tajemství Sedmičky Disků a umět rutinně skládat životní zkoušky, protože nás budou čekat všude, aby byl život zábava.

<Předchozí | Následující >

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top