Král Pohárů

ico-black-kKrál Pohárů nám přichází vysvětlit, v čem spočívá skutečná síla člověka. Hned v podsnadpisu karty jsou uvedeny základní principy, kolem kterých se jeho poselství točí.

V prvé řadě jde o pochopení, že skutečný = trvalý. Vše skutečné, je trvalé, platí to o lásce, štěstí, bohatství, radosti a stejně tak o síle.

Vše, co je přechodné, skutečné není, a to je první důležité poznání. My totiž o svých stavech obvykle uvažujeme právě z onoho neskutečného hlediska. Tedy jako o stavu přechodném. Spokojenost, láska, pocit bezpečí, nálady… — to vše míváme spojeno s aktuálními okolnostmi. A právě proto to není opravdové, protože jde o obyčejnou reakci na podmínky, které nás právě obklopují.

Skutečné s okolnostmi nemá společného vůbec nic. Právě proto to může být trvalé — vychází to totiž zevnitř, je to výsledek našeho vnitřního nastavení. Okolnosti se mění, ale skutečné zůstává neměnné. Tím poznáte, že to je zralé, že to v sobě máte správně nastavené.

Skutečný = vesmírný

Skutečný dokáže být člověk tehdy, vnímá-li svět vesmírnou logikou. Dokud se na něj dívá logikou dedukující (panáčkovskou), nemůže do stavu skutečnosti dospět, protože jeho způsob uvažování mu to nedovolí. Bude se vždy cítit závislý a ohrožený. Tedy náladově proměnlivý podle okolností. A jelikož naše nálady ovlivňují naše vyzařování a přitažlivost, mění se s nimi i fungování našeho života. Jsou-li okolnosti na pohled příznivé, fungujeme a cítíme se dobře, a působí-li okolnosti nepříznivě, ztrácíme náladu a začíná boj, a v jeho důsledku se i přestává dařit a věci nefungují.

Skutečná síla je duchovní

Z výše napsaného tedy vyplývá, že skutečná síla je síla duchovní neboli — způsob našeho uvažování. JInak řečeno — systém šablon, skrze které se díváme na svět. Tohle pojmenování je asi nejšikovnější, protože jasně mluví o tom, co naši sílu či slabost způsobuje — šablony.

Šablony, neboli principy. Čímž jsme u toho, že:…

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU PO PŘIHLÁŠENÍ
INTUITIVNÍ NAVIGACE

Nechte se vést intuicí, vybere vám článek nebo karetní výklad, který je pro vás v tuto chvíli ideální. Najdete v něm přesně to, co teď nejvíc potřebujete.

Ideální článek (pro mě na teď)

Ideální výklad (pro mě na teď)


Chcete dát věci do pohybu a vyladit si život?

Pořiďte si předplatné Domluvte si konzultaci Kupte si Tarot pro osobní rozvoj

Najděte i vy zábavu a naplnění v rozvoji kvality svého života.

 

Tags

top