Královna Pohárů

ico-black-kKrálovna Pohárů nás učí opravdovosti. Tedy schopnosti být sami sebou, nic neskrývat, nic v sobě nepotlačovat, za nic se nestydět, nic nepřekrucovat, do ničeho se nemanipulovat, nic sobě ani druhým nenalhávat, nemlžit…

Opravdovost nás dělá čitelnými, pro okolí, ale hlavně pro sebe samé. Jakmile sami se sebou začneme bojovat tím, že své přirozené cítění zkoušíme korigovat poučkami, příkazy a zákazy, přestáváme být nejen sami sebou, ale zároveň ztrácíme schopnost se sami v sobě vyznat.

Nevíme, co vlastně chceme — to je výsledek oné nečitelnosti. Ztratili jsme cit, protože jsme své pocity začali přebíjet logikou neboli dogmaty. Co se sluší a nesluší, co říct můžu a nemůžu, co je správné a co není… Cítění slábne, potřeba vše rozebírat roste.

Manipulace

Logika manipuluje duchem, nebo chceme-li — hlava srdcem. Začali jsme hlavu používat k tomu, k čemu ji nemáme. Začali jsme ji zapojovat do svého vnímání světa a rozhodování. Dedukujeme, namísto abychom nechávali volný průběh svému cítění.

Ono to obvykle přišlo zvenčí. Poslouchali jsme „autority“ a jejich názory. Rodiče, paní učitelku, starší kamarády, ale také názory lidí prezentované v televizi, časopisech… Již zmanipulovaní se stali našimi učiteli. Nevědomky, ale to nic nemění na faktu, že jejich podvědomé bloky neboli pomotané názory a hodnoty se začaly stávat i našimi pohledy na svět.

Panáčkovská logika

Nesprávná logika vzniká tak, že se snažíme svět hodnotit. Hlavou dedukujeme své názory na to a ono. Automaticky tím dochází k potlačování cítění, cesta k našim pocitům neboli srdci se začíná zanášet podvědomými bloky.

Blok je nesprávná šablona uvažování. Šablona, neboli vzor, to je důležité chápat. Všichni koukáme na svět skrz své šablony, takže jakmile nějaká šablona vznikne, od té chvíle se na to a vše tomu podobné díváme skrz ni. Nepřemýšlíme, nám už automaticky naskakují v mysli existující šablony.

Lidská logika je deduktivní, neboli vystavěná na hlavou dedukovaných závěrech, které jsou — vždy špatné. A to je nesmírně důležité poznání — hlava nedokáže uvažovat správně. Ne proto, že je hloupá, ale že — umí jen dedukovat. A zdroj, ze kterého dedukuje, je to, co vidí naše smysly. Tedy pohled zvenčí. A pohled zvenčí, ať je z jakéhokoli úhlu, je vždy špatný. Tudíž z něj hlava vydedukuje sice logický, nicméně stoprocentně nesprávný závěr…

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU PO PŘIHLÁŠENÍ
INTUITIVNÍ NAVIGACE

Nechte se vést intuicí, vybere vám článek nebo karetní výklad, který je pro vás v tuto chvíli ideální. Najdete v něm přesně to, co teď nejvíc potřebujete.

Ideální článek (pro mě na teď)

Ideální výklad (pro mě na teď)


Chcete dát věci do pohybu a vyladit si život?

Pořiďte si předplatné Domluvte si konzultaci Kupte si Tarot pro osobní rozvoj

Najděte i vy zábavu a naplnění v rozvoji kvality svého života.

 

Tags

top