Princezna Pohárů

ico-black-pPrincezna Pohárů je karta, která v Tarotu vysvětluje nesmírně důležité životní téma — osvobození. Své vlastní osvobození, řečeno zcela přesně, a to je pro náš život skutečně akt zcela zásadní.

Podnadpis karty mluví o osvobození „citovém“, což je správně. jen je dobré chápat, že citovým osvobozením se osvobodíme úplně, zbavíme se všech svazujících pout, závislostí a životních nejistot.

Osvobodit se = přijmout se

Důvodem naší nesvobody neboli pocitů závislosti je pokřivený vztah k sobě. Nesebepřijetí, neboli vidění chyb na sobě a svém životě. Nejsme se sebou spokojeni, nejsme spokojeni s tím, co jsme prožili, obviňujeme sebe, rodiče nebo jiné lidi, kteří v našem životě sehráli nějakou roli, se kterou jsme se nesmířili.

Díky tomu, že v sobě nosíme nespokojenost, se nám každou chvíli vrací nezpracované vzpomínky a představy. A naše hlava se tím začíná zabývat. Znovu si přehrává, co už si tisíckrát přehrála, znovu z toho dedukuje všelijaké závěry.

To je ovšem jen jedna stránka věci. Ta druhá, podstatnější díky praktickému dopadu na náš život je — životní neklid a nepohoda. Život nám přijde jako boj, a on takový skutečně je. Ale ne proto, že by život byl těžký, ale že se na něj jako na boj díváme.

Vše nezpracované trpělivě čeká

Život sám o sobě nikomu neubližuje, nikoho netrápí, nikomu v ničem nebrání. To nám tak jen někdy připadá, a důvodem je právě to, že v sobě nosíme staré nezpracované prožitky a názory. Dostáváme se pak do situací, které naše staré „rány“ zrcadlí, což poznáme tak, že se naráz necítíme dobře. Přijde situace, a v nás hrkne. Ale zdrojem toho hrknutí není ta situace, to tak jen vypadá. Hrknulo v nás proto, že jsme si nasadili své staré pokřivené brýle a vidíme něco jiného, než co se skutečně děje.

Vše nezpracované funguje jako zkreslující brýle. Nosíme je neustále při sobě a kdykoli přijde zrcadlo našich dávných bolístek, nasadíme si ty brýle a v tu chvíli se necítíme dobře. A znovu, a znovu.

Vypadá to, jako by nás život trápil. Takto uvažuje panáček, protože on se na vše kouká přímočaře. Ve skutečnosti se ale děje opak…

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU PO PŘIHLÁŠENÍ
INTUITIVNÍ NAVIGACE

Nechte se vést intuicí, vybere vám článek nebo karetní výklad, který je pro vás v tuto chvíli ideální. Najdete v něm přesně to, co teď nejvíc potřebujete.

Ideální článek (pro mě na teď)

Ideální výklad (pro mě na teď)


Chcete dát věci do pohybu a vyladit si život?

Pořiďte si předplatné Domluvte si konzultaci Kupte si Tarot pro osobní rozvoj

Najděte i vy zábavu a naplnění v rozvoji kvality svého života.

 

Tags

top