01: Přitažlivost je umění bezstarostnosti

ico-black-kKaždý vůči něčemu od přírody přitažlivý jsme, každému nám to někde funguje a jinde ne. Vtip začíná tam, kde přitažliví nejsme a tudíž bojujeme. Resp. v okamžiku, kdy si svou nepřitažlivost (nefungování) uvědomíme a chceme to změnit.

Pak je každá rada drahá, a ta skutečně drahá rada zní: chceš-li něco změnit, musíš nejdřív pochopit, o čem to je.

V našem případě mluvíme o přitažlivosti, tudíž potřebujeme mít úplně jasno, v čem ta přitažlivost vlastně spočívá. Bez toho se nikam nehneme a moc se natrápíme.

Přitahování = správné očekávání

Přitažlivost je schopnost očekávat to nejlepší. Koukat na život optimisticky, aniž by mě napadaly negativní scénáře. K čemuž je nutné dodat — za všech okolností. Až pak je ta definice kompletní a přesná, obsahuje pointu — zakopaného psa.

Cítit se v pohodě, jsme-li něčím jištěni, to umí každý. Ale cítit se tak koukáte-li do tmy, do úplného neznáma, tváří-li situace černě, nemáte se nač spolehnout, oč se opřít, na čem svůj optimismus stavět — tam se láme chleba. Tam se jasně ukazuje, jak jsme kdo na tom. A právě o to jde a vždy půjde, protože cesta za čímkoli bude nejistými okamžiky doslova protkaná. To je její vlastnost, testuje nás tím, zda si už výsaledek zasloužíme (protože výsledek je vždy za odměnu, za vypěstovanou absolutní důvěru).

Přitažlivost = čisté podvědomí

Podíváme-li se na přitažlivost technickýma očima, je to „čisté podvědomí“. Přirozené uvažování, bez podvědomých bloků. Pak vnímáme svět takový, jaký skutečně je, dokážeme vidět i cítit realitu. Tedy dobro, lásku, hojnost, zdraví a svobodu v tom, jak budu žít — cítím, že dokážu úspěšně žít a přitom dělat jen to, co dělat chci.

Čisté podvědomí = naprostá důvěra v život

Jinými slovy jde o plnou důvěru v život: že se o mě po všech stránkách stará a vždy to tak bude. Že mi nikdy nic nehrozí, že se děje přesný opak — jsem úplně ve všem maximálně podporovaný. Žiji proto, abych se bavil, užíval si sám sebe a žil přesně v souladu s tím, jak jsem vnitřně nastaven, tedy tak, jak mi to dokonale vyhovuje. Všechny životní oblasti mi fungují samy a přinášejí radost.

Není to sci-fi

Ano, zní to trochu jako sci-fi. přesto je to realita, která nám přijde neskutečná jen proto, že ji nedokážeme vnímat. Nikdo nás totiž nenaučil se na svět dívat reálně. Celý systém našeho uvažování je postavený na dojmech a nemá s realitou nic společného. Naše nereálné dojmy jsou důvodem, proč se cítíme slabí, závislí a ohrožení. Fantazírujeme, a svět je nastavený tak, že každému jeho očekávání (v tomto případě naše fantazie) plní v podobě odpovídajících prožitků.

Přitažlivost = umění se cítit komfortně v nejistotě

Sada karet, z nichž se dnes bavíme o té úvodní, je černá. Zvolil jsem tu barvu schválně, protože symbolizuje neznámo. Tmu, žádnou kontrolu. A právě o tomto umění a jeho aspektech budou karty vyprávět. Dávat nám důležitá poselství, která budou podporovat rozvíjení naši přitažlivost neboli očekávání toho nejlepšího za všech okolností. Pokaždé, když si takovou kartu přečtete, se posílí vaše přirozené vnímání. A o to jde. Uděláte důležitý krok tam, kam chcete dojít.

Všechny karty, které vyrábím, dovolují učit se a hrát si zároveň — Škola rozvoje přitažlivosti formou hry. Jsou to nesmírně efektivní nástroje. Zapadají do konceptu „nejdřív se něco naučím a pak to piluji“ — jsou právě těmi „pilníky“, které spolu s technikami pro práci s podvědomím změní život každému, kdo se tou cestou vydá a nezastaví se.


Následující >

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top