Trojka Disků

ico-black-tTrojka Disků přináší jasné vysvětlení, na čem musí být náš život postaven. Existuje jen jediná možnost, jak mít život postaven správně, a tím jediným správným přístupem je — seberealizace. To platí úplně pro každého, a pokud to takto nemáme, máme problém, který s sebou povlečeme jako kouli na noze, která se nám bude neustále připomínat.

Kdo nemá svůj život postavený na seberealizaci, tomu trvale něco chybí. Necítí se dobře, spokojeně, jeho každodenní žití provází trvalý pocit prázdnoty.

S pocitem prázdnoty přichází ruku v ruce i potřeba tu prázdnotu něčím přebíjet. Nespokojenost chce být přehlušována, aspoň na chvíli. Možností je spousta, ale všechny mají společného jmenovatele — útěk. Utíkáme z trvalé nepohody k berličkám, které aspoň na chvíli upoutají naši pozornost. Zapálíme si cigaretu, najíme se, něco sníme nebo vypijeme, aniž máme vlastně hlad nebo žízeň, zapneme si televizi, aniž by nás v ní skutečně na něco konkrétního zajímalo, jdeme si něco koupit, aniž bychom to potřebovali, zavoláme někomu, aniž bychom něco potřebovali, vyrazíme posedět a poklábosit do hospody…

Zabíjíme čas, protože se necítíme dobře. Prázdnota je vlastně trvalý pocit nepohody. Tříští naši pozornost, nevydržíme být myšlenkami tam, kde jsme fyzicky, protože tam nevidíme nic zajímavého. Těkáme pak po okolí, ve snaze najít něco, co nás zaujme. Utápíme svou prázdnotu ve zbytečných vztazích, zbytečných věcech a zbytečných aktivitách.

Zabíjení prázdnoty = přežívání

Přežíváme od ničeho k ničemu, neschopni sami sobě něco dávat. V tom, co děláme a jak žijeme nevidíme smysl. Cítíme se závislí, sociálně, finančně, citově… Myslíme si, že nám chybí partner, dítě, přátelé, dobrá práce, peníze…, ale ve skutečnosti si chybíme my sami. Zabloudili jsme, protože jsme z nějakého důvodu nešli cestou své seberealizace, ale nějakou jinou…

Tags

top