08: Užívám si svou důvěru

ico-black-dDůvěra, to je ten klíč úplně ke všemu hodnotnému. Důvěra otevrá všechny dveře, určuje, zda jsem či nejsem přitažlivý. A zda tudíž dokážu žít v souladu s tím, jak žít toužím.

Kde chybí důvěra, není pomoci. A proto je dobré mít jasno v tom, co to ta důvěra vlastně je. My si obvykle pod těmi nejdůležitějšími pojmy, pro život stěžejními, nedokážeme vůbec nic konkrétného představit.

Co je důvěra?

Láska, síla, štěstí, a teď i ta důvěra — co to je? V případě důvěry je možná lepší se zeptat: „Čemu tak životně důležitému mám důvěřovat?

Odpověď zní: „Vesmírným (životním) zákonům.“ Pravidlům, podle nichž zde vše funguje, podle nichž si ty sám tvoříš všechny prožitky.

Vesmírné zákony = tvé schopnosti

Všechny životní zákony jsou o tobě. Ve všech figuruješ, což není nic divného, uvědomíš-li si, že jsi tím jediným, který celý život tvoří. Důvěřovat těm zákonům tedy znamená důvěřovat sám sobě. Znát ty zákony znamená znát sám sebe. Žít podle těch zákonů znamená být sám sebou — cíleně tvořit, co toužíš žít.

Kdo si nevěří, hledá pomoc. A měl by vědět, že ta skutečná a zároveň jediná pomoc spočívá v nalezení sebedůvěry. Vše ostatní je jen prodloužením jeho utrpení.

Spoléhat se na vesmírné zákony znamená dokázat se spoléhat sám na sebe. Vědět, co děláš, co tím tvoříš i co si můžeš dovolit. Cítit se bezpečně, i se vědomě rozvíjet tak, abys dokázal žít ještě lépe.

Rozvíjet se znamená zdolávat výzvy. Vědomě, a tedy i s chutí, pocitem naprostého bezpečí a jasným pochopením, čím ta výzva je, proč přišla, jak se k ní postavit i k čemu to povede.

Což není nic jiného, než stav Štěstí.


< Předchozí | Následující >

INTUITIVNÍ NAVIGACE

Ideální článek pro mě

Ideální výklad pro mě

 Ideální karta pro teď

PŘIJDE TI TO ZDE UŽITEČNÉ?

Kup si předplatné

Předplatné je dobrovolné, aby rozvíjelo naši štědrost.


Chceš dát věci do pohybu a vyladit si život?

Přihlas se do „Školy seberozvoje“

 Kup si „Tarot pro osobní rozvoj“ 

Najdi i ty zábavu a naplnění v rozvoji kvality svého života.

 

Tags

top