09: Myšlenky přeměňuji v cítění

ico-black-cCesta ke každému cíli začíná vizí — jasnou představou, kam chci dojít, co si chci splnit, do jakého stavu se chci dopracovat.

Správně nadefinovaná vize = postavení se na políčko „Start“ a zvolání — „Jsem připraven!“

Tím svou cestu odstartujete a zbývá se nechat ke svému cíli dovést. Jde o automatický proces, kdy jste krok za krokem vedeni tak, že vám jsou posílány situace, probouzející všechny vaše pochybnosti, aby vás jich zbavily.

Probudit + spálit. A zas a znova.

Každé pochybnosti se zbavíte, jen když s ní jste konfrontováni = když je nejprve probuzena, a potom se jí postavíte čelem — necháte na sebe veškeré své pochybnosti působit, aniž byste se jimi nechali vyprovokovat k jakékoli reakci.

Krok za krokem až do cíle

Proces, kdy k vám nečekaně přijde situace, která ve vás probudí neklid a vy ji správně zpracujete, je krokem, vedoucím k vašemu cíli. I všechny ostatní kroky budou vypadat stejně. Vždy půjde o konfrontaci s vaší pochybností, během níž se její zdroj oslabí. Takto trpělivě, ale zcela jistě a bezpečně, dospějete až k cíli.

Cíl je stavem vnitřní jistoty

Cílový stav vypadá tak, že o svém cíli už vůbec nepochybujete. Znamená to, že na něj nijak nemyslíte, protože tendence svůj cíl řešit a rozebírat jsou vždy probouzené pochybnostmi. Tím, jak jejich zdroje postupně čistíte, slábnou a vy na svůj cíl myslíte méně a méně, přičemž zároveň silněji a silněji cítíte, jako byste už v cíli byli.

Probouzení pochyností je ta cesta

Jelikož cesta k cíli spočívá v čištění svých pochybností, je dobré chápat, že právě jejich probouzení je aktivitou, které bychom se měli aktivně věnovat. Stačí k tomu na své cíle myslet — to ve vás obvykle probudí příjemné pocity, na něž jako reakce přijdou s určitým zpožděním i jejich opaky — pochybnosti.

Tím, že na svůj cíl myslím, spěji do stavu, kdy o něm nepochybuji. Pravidelná práce s vizí vede k cíli, ovšem — a to mnohým uniká — je pouze jednou z nezbytných složek té cesty. Sama od sebe vás nikam nedovede. K vizualizacím je nutné znát i druhou stranu mince — chápat, co jako reakce na mou vizi přijde a umět to náležitě zpracovat. A k tomu je ještě nutné přidat třetí složku, kterou je — totální sebepřijetí. Až potom můžete tvrdit, že na sobě pracujete.

Může za to zákon akce a reakce — pozitivní myšlenky způsobí reakci — přijde test, zda se tak, jak uvažujete, skutečně cítíte. A ten test je vždy iluze, která vás přiměje pochybovat. Tento cyklus je ve skutečnosti „ryzí přírodní léčba“. Automaticky se tak ve Vesmíru čistí a uzdravuje vše, co vyčistit a uzdravit potřebuje. Léčí se tak mysl, podvědomí i tělo. Vše se uvádí na pravou míru, do harmonie, tak, aby každý měl to, po čem touží.

Samoléčebný cyklus má ale jeden slabý článek, a jím je člověk. Je totiž nutné, aby se do procesu aktivně zapojil, čehož není schopen, dokud tomu procesu neporozumí. Právě proto, že je v něm vystaven iluzi, musí dokázat té vidině odolat, neuvěřit jí, nenechat se jí svést k reakci. Kdo neví, jak ten proces funguje, nechá se svést prakticky pokaždé a tím k žádné pozitivní změně nedojde, nikam se neposune, nic se neuzdraví, jen prožije něco nepříjemného, co vůbec nepochopil.


< Předchozí | Následující >

INTUITIVNÍ NAVIGACE

Ideální článek pro mě

Ideální výklad pro mě

 Ideální karta pro teď

PŘIJDE TI TO ZDE UŽITEČNÉ?

Kup si předplatné

Předplatné je dobrovolné, aby rozvíjelo naši štědrost.


Chceš dát věci do pohybu a vyladit si život?

Přihlas se do „Školy seberozvoje“

 Kup si „Tarot pro osobní rozvoj“ 

Najdi i ty zábavu a naplnění v rozvoji kvality svého života.

 

Tags

top