Eso Mečů (2-1-2018)

ico-black-dDnes jsem vytáhl jako kartu dne Eso Mečů. To představuje „zralost na myšlenkové rovině“, tedy čistou hlavu, přirozené vnímání a uvažování, a tedy i následné reakce a chování.

Karta tomu hned na začátku říká „intelektuální jasnost“ a je potřeba si uvědomit, o čem mluví, co se tím myslí. Je to vnímání založené na životních principech, nikoli na lidských dedukcích.

Ještě jinak se to dá vyjádřit jako „vesmírná logika“, která je v kontrastu s logikou, kterou si sami vymýšlíme snahami si udělat vlastní obrázek o prožívaných situacích. Právě to — snaha si na něco udělat názor — je dedukování dojmů, které budou vždy mylné (byť zároveň budou znít naprosto logicky).

Logika je náš skrytý nepřítel. Její síla je v uvěřitelnosti, do níž dokáže každý omyl dokonale zabalit. člověk neznalý vesmírných zákonů je pak v podstatě bezbranný, nemá na to co říct ani nevidí důvod. Maximálně může argumentovat svými vlastními dojmy a názory, což je ale stejný omyl, jen v bledě modrém. Šermují pak spolu dva omyly ve snaze jeden přesvědčit druhý o své správnosti.

Proto nemá smysl se snažit někoho přesvědčit, protože to nikdy nemůže nikam vést. Dokud člověk věří „své pravdě“, přijde mu logická a tudíž mu ji nevyvrátíte, jeho názory nezměníte.

Podobné procesy (šermování různých omylů) se děje v situacích, kdy nás něco rozruší. Probudí se hlava a začne dedukovat. A protože to nikam nevede, začne za chvíli dedukovat jinou teorii. A za chvíli další, a další. Naráz člověk cítí, že se v něm navzájem hádá několik variant, všechny znějí chvíli logicky, ale tím jen probudí pochybnosti vedoucí ke vzniku další varianty, případně k přiklonění se k jiné variantě již vydedukované.

Probíhá myšlenkový boj, který nebere konce. Ani nemůže, protože všechny dedukce jsou mylné a proto nevedou k žádnému závěru, jen k dalšímu boji. Čímž se vracíme k tomu podstatnému, co Eso Mečů učí — Správné názory nevymyslíš! Ty se musíš naučit, jsou to životní principy, které jsou hlavě skryté. Musíš se je tedy dozvědět a nahradit jimi dojmy, pod jejichž vlivem doposud žiješ.

Co se pak stane? Přesně to, co popisuje karta slovy „pochopení a prozření“. Udělá se vám jasno, vnitřní myšlenkové boje utichnou. Naráz není co řešit, co dedukovat, s čím bojovat, protože — už mám jasno, už vím.

Jedině vědění vede ke klidu a schopnosti se správně rozhodovat, správně reagovat v situacích, které nás nečekaně potkávají. A právě to — správné reakce na každodenní situace — zajišťuje správné fungování života, bezstarostné, spokojené, přinášející vše, co ke šťastnému žití potřebujeme, od vnitřní pohody přes finance i vše tak, jak nám bytostně vyhovuje.

Žít úspěšně tedy vůbec nespočívá v tom se honit, snažit, makat a rozčilovat. Tak vypadá opak. Úspěšně žít budeme tehdy, když budeme jen a pouze správně reagovat na to, co k nám samo denně chodí. Úspěšný život je tedy klidný, neplánovaný, bezúsilný, protože vyžaduje jen a pouze správné reakce. Říkávám tomu „umění spolupracovat s Vesmírem“, což staví na pochopení, jaké jsou mé úkoly a jaké Vesmírovy při tvorbě kvality mého žití.

I to je součástí vědění a tedy poselství Esa Mečů — pochopení, že nejsem na svůj život sám, že se nemám starat co a jak kdy budu dělat, co se bude dít v pondělí, úterý, středu… Já nemám tvořit náplň mých dní, tu tvoří on. Já jen svým přístupem k tomu, co mi chodí do cesty určuji, jak se co vyvine, co mě obohatí a co mi nedá vůbec nic.

Jak může vypadat den ve znamení Esa Mečů? Můžeme cítit naprostý klid, vyrovnanost, nadhled, pohodu — jasnou hlavu a čistou mysl, která nic neřeší, na vše kouká optimisticky, s úsměvem a pochopením. Stejně tak ale můžeme cítit, že se v nás něco teprve usazuje, zraje. Myšlenky se něčím zabývají, ve snaze najít řešení. K jejich dozrání stačí nesnažit se řešení/odpověď vymyslet, ale nechat ji přijít tím, že dovolíme myšlenkám se v naší hlavě honit, dokud samy neodezní.

Úspěch je tedy uměním zhodnocovat, co ke mně denně chodí. A to se mnohem víc než aktivitou a snažením dělá správnou reakcí. Eso Mečů tedy představuje osobnost, která už má tohle zmáknuté. Která už přesně ví, co od ní která situace vyžaduje. Vůbec už nevnímá to, jak situace vypadá (to dělal panáček, jeho právě tohle vždy zaujalo a na to reagoval svými dedukcemi), vědoucí osobnost zajímá jen a pouze vesmírný princip, který je v situaci obsažen.

Ona všechny principy zná (není jich mnoho) a dokáže je jasně rozpoznat. Proto přesně ví, jaká reakce je správná a je si tím jistá. Proto se vše vyvíjí v její prospěch, obohacuje ji to a v konečném důsledku jí to přináší vše dobré, co k žití potřebuje.

Právě popsanému se říká slovy karty „důvěra ve své vnímání a vyzařování“. Víte-li, nepochybujete. Podobně jako automechanik (na rozdíl od vás) pozná, proč vaše auto nejede, tak člověk, který zná životní principy pozná, o co jde a jak se k tomu postavit, jak správně zareagovat. „Žádné pochyby“ si můžete přečíst na kartě, která tím mluví právě o tomhle.

Jakmile se životní principy naučíme vnímat v každodenním životě, utichne boj (vnitřní i se světem) a nahradí jej radostné tvoření. Člověk žije tím, pro co se narodil, dělá to v klidu, s chutí, a život se stará, aby mu vše fungovalo a přinášelo radost. Člověk žije tím, že je sám sebou. Sdílí sám sebe, své talenty, svou chuť žít a obohacovat svým bytím sebe i druhé.

<Předchozí | Následující >

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top