Drahanská vrchovina (Skalice nad Svitavou, Boskovice, Suchý, Šošůvka)

24,5 km dlouhá trasa vede ze Skalice nad Svitavou do Boskovic, odtud pokračuje do obce Suchý se stejnojmenným rybníkem a pak dál do Šošůvky. Nejdříve rovinatá trasa se směrem k obci Suchý zvedá, ještě před ní dosáhne svého nejvyššího bodu a poté mírně klesá až do cílové Šošůvky. Na trase jsou celkem tři šikovné možnosti pro občerstvení — Boskovice, Suchý (obzvlášť v sezóně) a Sloup.

Délka: 24,5 km Terén: zvlněný Zobrazení, profil, export GPX: zde


ico-black-sStart této trasy — vlaková stanice Skalice nad Svitavou je rozumně dostupná z Brna, Blanska nebo Moravské Třebové. Od nádraží vede rovinatá trasa romantickou přírodou podél říčky Bělá až k Pilskému údolí. Odtud Naučnou stezkou Hradní okruh dorazíme do Boskovic, kde cestou mineme boskovický hrad a poté i zámek.

Projdeme částí Boskovic, opět se vrátíme k toku říčky Bělá a další Naučnou stezkou Doubravský okruh pokračujeme k Podlesí, odkud se vydáme po zelené lesem směr Velenov a odtud do kopce k rybníku v obci Suchý. Ten nabízí v sezóně výborné koupání i občerstvení.

Z obce Suchý se dá v případě potřeb vrátit autobusem anebo pokračovat dál (už stále mírně z kopce) přes obec Žďárná do Sloupu (i odtud jede autobus) a odtud ještě kousek dál do cílové Šošůvky.

INTUITIVNÍ NAVIGACE

Ideální článek pro mě

Ideální výklad pro mě

 Ideální karta pro teď

PŘIJDE TI TO ZDE UŽITEČNÉ?

Kup si předplatné

Předplatné je dobrovolné, aby rozvíjelo naši štědrost.


Chceš dát věci do pohybu a vyladit si život?

Přihlas se do „Školy seberozvoje“

 Kup si „Tarot pro osobní rozvoj“ 

Najdi i ty zábavu a naplnění v rozvoji kvality svého života.

 

Tags

top