Drahanská vrchovina (Skalice nad Svitavou, Boskovice, Suchý, Šošůvka)

24,5 km dlouhá trasa vede ze Skalice nad Svitavou do Boskovic, odtud pokračuje do obce Suchý se stejnojmenným rybníkem a pak dál do Šošůvky. Nejdříve rovinatá trasa se směrem k obci Suchý zvedá, ještě před ní dosáhne svého nejvyššího bodu a poté mírně klesá až do cílové Šošůvky. Na trase jsou celkem tři šikovné možnosti pro občerstvení — Boskovice, Suchý (obzvlášť v sezóně) a Sloup.

Délka: 24,5 km Terén: zvlněný Zobrazení, profil, export GPX: zde


ico-black-sStart této trasy — vlaková stanice Skalice nad Svitavou je rozumně dostupná z Brna, Blanska nebo Moravské Třebové. Od nádraží vede rovinatá trasa romantickou přírodou podél říčky Bělá až k Pilskému údolí. Odtud Naučnou stezkou Hradní okruh dorazíme do Boskovic, kde cestou mineme boskovický hrad a poté i zámek.

Projdeme částí Boskovic, opět se vrátíme k toku říčky Bělá a další Naučnou stezkou Doubravský okruh pokračujeme k Podlesí, odkud se vydáme po zelené lesem směr Velenov a odtud do kopce k rybníku v obci Suchý. Ten nabízí v sezóně výborné koupání i občerstvení.

Z obce Suchý se dá v případě potřeb vrátit autobusem anebo pokračovat dál (už stále mírně z kopce) přes obec Žďárná do Sloupu (i odtud jede autobus) a odtud ještě kousek dál do cílové Šošůvky.

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top