Na víno: Do sklípku Koníček v Popicích (Znojmo, podél vodní nádrže do Popic)

15,5 km dlouhá trasa vede nejdříve krásným histrorickým městem Znojmo, dále podél vodní nádrže po žluté turistické značce přes dva kopečky do vinného sklípku v Popicích.

Délka: 15,5 km Terén: mírně zvlněný Zobrazení, profil, export GPX: zde


ico-black-sStart této trasy — autobusové nádraží Znojmo (hned vedle je i vlaková stanice, ale z Brna je šikovnější jet busem — přímá linka, jezdí každou chvíli). Přímo ve Znojmě stojí za vidění samotné historické centrum města. Projdeme jím na zalesněné svahy Gránického údolí, jímž sestoupíme přímo k řece Dyji.

Přejdeme mostem na druhý břeh, kde se vydáme po žluté značce podél vodní nádrže Znojmo Národním parkem Podyjí na tzv. Popický okruh. Ten nás dovede až k vyhlídce Seisfeldův kámen, kde žlutá opouští Popický okruh a přechází na Cestu Jaroslava Krejčího.

Postupně projdeme okolo kamenných masívů Kamenné moře a Zlámaná skála (na protějším břehu), dorazíme k turistickému odpočívadlu u bývalého mlýna Papírna.

U dalšího bývalého Judexova mlýna žlutou opustíme a dáme se po červené 1. zónou Národního parku (čili platí zákaz chození mimo stezku) ke studánce U Tří lip, kolem Havranického vřesovištěvyhlídce Havraníky do cílových Popic.


Zpět do Znojma je dobré vyrazit krátkým (cca 6,5 km) výletem po červené značce, která vede přímo od sklípku do Znojma (hezkou přírodou).

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top