Karlštejn (Zadní Třebaň, Karlštejn, Svatý Jan pod Skalou, Beroun)

16,2 km dlouhá trasa vede ze Zadní Třebaně přímo k hradu Karlštejn a pokračuje Naučnou stezkou Karlštejn k Dubu u Sedmi bratří, ke Karlově studánce, Kubrychově boudě, Bubovickým vodopádům, do kouzelné obce Svatý Jan pod Skalou (s pramenem svatého Ivana) až do cílového Berouna (na vlakové nádraží).

Délka: 16,2 km Terén: mírně zvlněný Zobrazení, profil, export GPX: zde


ico-black-sStart této trasy — vlaková stanice Zadní Třebaň je šikovně dostupná z Prahy, hl. nádraží. Odtud vyrazíme Svatojakubskou cestou kolem památné Lípy u Hlásné Třebaně k přístřešku u vyhlídky na Karlštejn a pak dál okolo Muzea voskových figurín až přímo k hradu.

V podhradí je možné se občerstvit, možností je víc než hodně. Od Karlštejna pokračujeme už prakticky stále lesem po červené značce Cestou Vojty Náprstka. Nejprve dojdeme k dalšímu turistickému přístřešku u Dubu u Sedmi bratří. Pokračujeme stále po červené, až dojdeme k rozcestníku Králova studně, kde kousek odtud najdeme Karlovu studánku.

Červená značka nás potom zavede kolem Kubrychovy boudyBubovickým vodopádům a do kouzelné obce Svatý Jan pod Skalou. V ní najdeme kromě restaurací turistické odpočívadlo přímo u Pramene svatého Ivana, kterého by byl hřích se nenapít.

Až se dostatečně pokocháme vším, co ve Svatém Janu potkáme, vyrazíme opět po naší červené stezce alias Cestě Vojty Náprstka směr Beroun. Cestou ještě narazíme na turistický přístřešek a vyhlídku Dub na Herinkách. Pak už se blížíme k městu, ve kterém se opět můžeme občerstvit a třeba navštívit místní pivovar.

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top