Na víno: Do sklípku v Hustopečích (Klobouky u Brna, Diváky, Hustopeče)

16,9 km dlouhá trasa vede celá po červené turistické značce přes dva kopečky z Klobouků u Brna přes obec Diváky do Hustopeč.

Délka: 16,9 km Terén: mírně zvlněný Zobrazení, profil, export GPX: zde


ico-black-sStart této krásné trasy — autobusová zastávka Náměstí v Kloboukách u Brna je rozumně dostupná z Brna autobusem. Vyrazíme odtud po červené turistické značce po tzv. Cestě T. G. Masaryka do prvního ze dvou kopečků na trase, k vyhlídce Ochůzky. Trasa je nádherná už od samého začátku, kdy po starých schodech stoupáme alejí nejdříve ke kostelu sv. Vavřince a poté ke kapli sv. Barbory. Odtud se cesta mírně vlní lesoparkem a poté lesem k rozcestníku Pod Nedánovem. Odtud můžeme pokračovat dál po červené do obce Diváky, ale šikovnější je přejít na zelenou, dojít k rozhledně Nedánov a užít si vyhlídku. Navíc takto dojdeme i k památníku Viléma Mrštíka, u které je turitický přístřešek k posezení. Odtud se vydáme hezkou polně-lesní cestou do obce Diváky, kde se dá i občerstvit v místní restauraci Pub Bli Kum (otevírá ale až od 16 hodin).

V Divákách se znovu napojíme na červenou značku (a už půjdeme jen po ní). Projdeme obcí, za níž se cesta opět začne pozvolna zvedat krásnými loukami do druhého a posledního kopce na trase. U jeho vrcholu maličko odbočíme ke smírčímu kameni U Josífka, vrátíme se zpět, pokocháme se výhledem z vyhlídky a seběhneme o něco níž ke Kamennému vrchu. A odtud už pořád z kopce kolem Předního a Zadního rybníka (u obou potkáme turistické přístřešky) dorazíme do Hustopečí.

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top