Na víno: Do sklípku v Hustopečích (Klobouky u Brna, Diváky, Hustopeče)

16,9 km dlouhá trasa vede celá po červené turistické značce přes dva kopečky z Klobouků u Brna přes obec Diváky do Hustopeč.

Délka: 16,9 km Terén: mírně zvlněný Zobrazení, profil, export GPX: zde


ico-black-sStart této krásné trasy — autobusová zastávka Náměstí v Kloboukách u Brna je rozumně dostupná z Brna autobusem. Vyrazíme odtud po červené turistické značce po tzv. Cestě T. G. Masaryka do prvního ze dvou kopečků na trase, k vyhlídce Ochůzky. Trasa je nádherná už od samého začátku, kdy po starých schodech stoupáme alejí nejdříve ke kostelu sv. Vavřince a poté ke kapli sv. Barbory. Odtud se cesta mírně vlní lesoparkem a poté lesem k rozcestníku Pod Nedánovem. Odtud můžeme pokračovat dál po červené do obce Diváky, ale šikovnější je přejít na zelenou, dojít k rozhledně Nedánov a užít si vyhlídku. Navíc takto dojdeme i k památníku Viléma Mrštíka, u které je turitický přístřešek k posezení. Odtud se vydáme hezkou polně-lesní cestou do obce Diváky, kde se dá i občerstvit v místní restauraci Pub Bli Kum (otevírá ale až od 16 hodin).

V Divákách se znovu napojíme na červenou značku (a už půjdeme jen po ní). Projdeme obcí, za níž se cesta opět začne pozvolna zvedat krásnými loukami do druhého a posledního kopce na trase. U jeho vrcholu maličko odbočíme ke smírčímu kameni U Josífka, vrátíme se zpět, pokocháme se výhledem z vyhlídky a seběhneme o něco níž ke Kamennému vrchu. A odtud už pořád z kopce kolem PředníhoZadního rybníka (u obou potkáme turistické přístřešky) dorazíme do Hustopečí.

INTUITIVNÍ NAVIGACE

Ideální článek pro mě

Ideální výklad pro mě

 Ideální karta pro teď

PŘIJDE TI TO ZDE UŽITEČNÉ?

Kup si předplatné

Předplatné je dobrovolné, aby rozvíjelo naši štědrost.


Chceš dát věci do pohybu a vyladit si život?

Přihlas se do „Školy seberozvoje“

 Kup si „Tarot pro osobní rozvoj“ 

Najdi i ty zábavu a naplnění v rozvoji kvality svého života.

 

Tags

top