Mariánské údolí (Muchovka, Hádek, myslivny)

19,8 km dlouhý okruh převážně rovinaté trasy vede z Mariánského údolí ve Staré Líšni údolím Říčky, kolem Muchovy boudy a rozcestníku Ochozská jeskyně (kde se dá odbočit na prohlídku jeskyní) až na Hádek do legendární hospody Pod Hádkem. Tam se trasa vrací zpět, ale horem na kraj Hostěnic směr Horákovská hájenka, s krátkou odbočkou na vyhlídku Hladká skála. Okruh končí kde začal, na konečné autobusu v Mariánském údolí.

Délka: 19,8 km Terén: rovinatý Zobrazení, profil, export GPX: zde


ico-black-sStart této trasy — konečná autobusu Mariánké údolí — je dostupný busem ze Staré Osady. Trasa vede prakticky celá lesem, je příjemná a zajímavá. V polovině se nabízí občerstvení v prakticky celoročně otevřené hospůdce Pod Hádkem, která určitě stojí za návštěvu, má duši (a v zimě úžasná kamna).

Cesta zpět vede horem, za Hádkem se maličko vystoupá a pak se opět jde prakticky po rovině až k Horákovské myslivně, kde se cesta stočí dolů, zpět na konečnou autobusu Mariánské údolí.

Určitě stojí za to krátká odbočka k Pacherovu kříži a pak ještě kousek k vyhlídce Hladká skála, případně cestou na Hádek u rozcestníku Ochozská jeskyně obhlídka nedalekých jeskyní.

INTUITIVNÍ NAVIGACE

Ideální článek pro mě

Ideální výklad pro mě

 Ideální karta pro teď

PŘIJDE TI TO ZDE UŽITEČNÉ?

Kup si předplatné

Předplatné je dobrovolné, aby rozvíjelo naši štědrost.


Chceš dát věci do pohybu a vyladit si život?

Přihlas se do „Školy seberozvoje“

 Kup si „Tarot pro osobní rozvoj“ 

Najdi i ty zábavu a naplnění v rozvoji kvality svého života.

 

Tags

top