Studánková, Podkomorské lesy (Helenka, Hubert, Ríša, Betálná vasrůvka)

11,7 km dlouhá rovinatá trasa začíná na zastávce Zoologická zahrada, odkud se dojede busem na zastávku Říčanská. Odtud už pěšky vyrazíme po turistické značce převážně lesem k Helenčině studánce, odtud pokračujeme k odpočívadlu U Huberta, dále k Ríšově studánce a od ní z kopce ke studánce Betálná vasrůvka. Podél přehrady pak dojdeme k přístavišti a na tramvajovou zastávku Přístaviště.

Délka: 11,7 km Terén: rovinatý Zobrazení, profil, export GPX: zde


ico-black-sStart této trasy — zastávka Zoologická zahrada — je dobře dostupná busem i tramvajemi. Trasa vede téměř celá příjemným lesem, cestou navštívíme tři turistická odpočívadla a tři studánky. Posed najdeme u Helenčiny studánky, U Huberta a u Ríšovy studánky. Kromě zmíněných studánek navštívíme i Betálnó vasrůvku, což je oficiální název pro studánku poblíž Brněnské přehrady.

Trasa je jednoduchá, Podkomorské lesy jsou velice příjemné. Na startu možno nakoupit v Albertu a u Brněnské přehrady se pak občerstvit. Díky třem turistickým přístřeškům na cestě je dost prostoru posedět a podiskutovat (což jde samozřejmě v pohodě i cestou).

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top