Malá a Velká Baba (přes Medlánky)

14,5 km dlouhý okruh začíná u kamenolomu mezi Komínem a Bystrcí. Postupně se mírně vystoupá na Střelecký kopec a o kousek dám na kopec Medlánecký, přičemž trasa nabídne hezké výhledy na obě strany přilehlých částí Brna, nejlépe pak na Medlánecké údolí se sportovním letištěm, kde se dá v sezóně kochat pozorováním malých letadel, kluzáků a vůbec atmosférou přírodního letiště a všeho s ním spojeného. Malá a Velká Baba jsou dominantami přírodního parku Baba, kterým se vrátíme k brněnské ZOO.

Délka: 14,5 km Terén: mírně zvlněný Zobrazení, profil, export GPX: zde


ico-black-sStart této trasy — zastávka Kamenolom na rozmezí Komína a Bystrce — je dostupný tramvají a trolejbusem. Trasa vede podél Komínské chocholy na Střelecký kopec s hezkými vyhlídkami a Medlánecký kopec s výhledem na místní sportovní letiště. Tam se můžeme i zajít občerstvit do restaurace U zlomené vrtule.

Odtud trasa pokračuje lesem na Malou Babu a posléze i Velkou Babu, kde se stáčí zpět směrem ke startu, přírodním parkem Babak brněnské ZOO. Tam je opět možno využít místních restaurací a oslavit výlet.

INTUITIVNÍ NAVIGACE
Článek pro mě na teď
Výklad pro mě na teď

Tags

top