Malá a Velká Baba (přes Medlánky)

14,5 km dlouhý okruh začíná u kamenolomu mezi Komínem a Bystrcí. Postupně se mírně vystoupá na Střelecký kopec a o kousek dám na kopec Medlánecký, přičemž trasa nabídne hezké výhledy na obě strany přilehlých částí Brna, nejlépe pak na Medlánecké údolí se sportovním letištěm, kde se dá v sezóně kochat pozorováním malých letadel, kluzáků a vůbec atmosférou přírodního letiště a všeho s ním spojeného. Malá a Velká Baba jsou dominantami přírodního parku Baba, kterým se vrátíme k brněnské ZOO.

Délka: 14,5 km Terén: mírně zvlněný Zobrazení, profil, export GPX: zde


ico-black-sStart této trasy — zastávka Kamenolom na rozmezí Komína a Bystrce — je dostupný tramvají a trolejbusem. Trasa vede podél Komínské chocholy na Střelecký kopec s hezkými vyhlídkami a Medlánecký kopec s výhledem na místní sportovní letiště. Tam se můžeme i zajít občerstvit do restaurace U zlomené vrtule.

Odtud trasa pokračuje lesem na Malou Babu a posléze i Velkou Babu, kde se stáčí zpět směrem ke startu, přírodním parkem Babak brněnské ZOO. Tam je opět možno využít místních restaurací a oslavit výlet.

INTUITIVNÍ NAVIGACE

Ideální článek pro mě

Ideální výklad pro mě

 Ideální karta pro teď

PŘIJDE TI TO ZDE UŽITEČNÉ?

Kup si předplatné

Předplatné je dobrovolné, aby rozvíjelo naši štědrost.


Chceš dát věci do pohybu a vyladit si život?

Přihlas se do „Školy seberozvoje“

 Kup si „Tarot pro osobní rozvoj“ 

Najdi i ty zábavu a naplnění v rozvoji kvality svého života.

 

Tags

top